Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Csatkai Endre: Soproni ötvösök a XV-XIX. században. (Dedikált.) Sopron, 1931. Röttig-Romwalter Nyomda Rt. 39 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "[...] úrnak mély tisztelettel: Csatkai Endre." Az ipartörténeti munka a soproni helytörténeti munkák hiányait pótolja, ugyanis a Sopronban virágzó céhes ötvösmesterséget még Winkler Elemér "A soproni céhek története a XV-XIX. században" című munkája sem tárgyalja a téma által megkívánt mélységben. A dolgozat végén német nyelvű rezümé, majd válogatás a soproni hitelesítő mesterjegyekből. Fűzve, kiadói borítóban.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk