Csatkai Endre:
Soproni ötvösök a XV-XIX. században. (Dedikált.)
Sopron, 1931. Röttig-Romwalter Nyomda Rt. 39 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "[...] úrnak mély tisztelettel: Csatkai Endre." Az ipartörténeti munka a soproni helytörténeti munkák hiányait pótolja, ugyanis a Sopronban virágzó céhes ötvösmesterséget még Winkler Elemér "A soproni céhek története a XV-XIX. században" című munkája sem tárgyalja a téma által megkívánt mélységben. A dolgozat végén német nyelvű rezümé, majd válogatás a soproni hitelesítő mesterjegyekből.
Fűzve, kiadói borítóban.