Archiv der Mathematik und Physik. Dritte Reihe. 16.Band. Hrsg. E. Lampe, W. Franz Meyer, E. Jahnke. Leipzig - Berlin, 1910., Teubner, VIII+376 p.+1 t.; Hozzákötvwe: Sitzungsberichte der Berliner Mathematischen Gesellschaft. Hrsg. vom Vorstand der Gesellschaft. Neunter Jahrgang. Leipzig, 1910, B. G. Teubner, 104 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, festett, mintás lapélekkel.
W. Baer: Die Chemie des praktischen Lebens. Zweiter Band. Leipzig, 1860, Otto Wigand. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kissé foltos lapokkal.
C. Capellmann: Pastoral-Medizin. Paderborn, 1914, Bonifacius. 17., átdolgozott és bővített kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, címlapon intézményi bélyegzővel.
Weidlinger Imre: A nyombélfekély és a gyomorsavtúltengés új gyógymódja. Bp.,én., Novák Rudolf, 64 p. Kiadói papírkötés. + László Magda - Pikler Emmi: Hogyan fürösszük a csecsemőt? Csecsemőgondozástan I. Bp., 1951., Egészségügyi Könyv- és Lapkiadó, 92 p. Átkötött papírkötés, a könyvtest elvált a borítótól, sérült gerinccel.
1958 Szemle 3 db földrajzi témájú tanulmánnyal: Borbély Andor: Fényes Elek térképei; Lettrich Edit: Tanulmányutam Spreewaldban; Radó Sándor: Francia geográfusok a geomorfológiai formák osztályozásáról. Bp., 1958, Akadémiai. 235-255. p. Különlenyomat a Vasi Szemle 1972. évi II. számából. Tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, utolsó lap széle apró sérüléssel.
Otto Petzval: Elemente der mathematik für Obergymnasien und Realschulen. Pest, 1856, Johann Herz, 4+513+3 p. Német nyelven. Későbbi átkötött félvászon-kötés, mintás lapélekkel, kissé kopott borítóval. Petzval Ottó egyetemi tanár, MTA-tag akadémiai nagydíjas művének német fordítása.