Charles Darwin: Az ember származása és a nemi kiválasztás I-II. kötet. Ford.: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Bp.,1923, Athenaeum,398+2 p.;327 p.+ XXXVII t. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Brehm Alfréd: Az állatok világa. - - ,,Tierleben" című nagy művének magyarba átültetett kiadása. 10. köt.: Alsórendű gerinctelen állatok. (Héjjasok, puhatestüek, tüskésbőrüek, zsákállatok, molluszkoideák, férgek, tömlőbelüek és véglények.) Bp., 1907, Légrády. Első magyar nyelvű kiadás. Gazdag szövetközti és egészoldalas képanyaggal, közte kromolitográfiákkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, több lap kijár.
Velhagen, Karl: Tafeln zur Prüfung des Farbensinnes. Leipzig, 1974, VEB Georg Thieme, 13 p.+ 15 (színlátás tesztelésére szolgáló színes táblák) t. Német nyelven. Kiadói nyl-borítóban, egy tábla hiánnyal, kissé büdös.
Strasser V. Benő: Fizika I.-II. Bp., 1930. Szerzői. Kertész nyomda, Karcag, 307p., 297p. Kiadói papírkötésben, a relativitáselméletet is már tárgyaló, ritka mű.
Iskolai matematika könyvek: Szenes Adolf: Gyakorlati méréstan, Bp., 1914 Franklin + Suppán-Szirtes: Planimetriai alaktan. Bp., 1922. Franklin. Félvászon kötésekben