Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten Zahl der Lose: 329
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
3236625
31878
480
Hungarian commemorative medals and plaques
Numismatik
1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk - Honfoglalás" millenniumi bronz emlékérem füllel. Szign.: Steiner A. (32mm) T:F több ph. 3226809
31879
480
Numismatik
1898. "Istenért Királyért Hazáért / 1848-1898 Szabadság - Testvériség - Egyenlőség - Szabadságharczunk Dicső Emlékére" aranyozott bronz emlékérem füllel (29mm) T:AU,XF
3170682
31880
480
Numismatik
1899. "A Som-Csurgói Ev. Ref. Gymnasium fennállása évszázados emlékére 1899 - Királyi megegyezéssel alapítá: 1792-1798-ban. A.B.-Som. Ev. Ref. Egyházmegye részére Festetich György gróf / A Som-Csurgói Áll. Segélyz. Ev. Ref. Főgimnázium új épülete ünnepélyes felavatásának emlékére - Építette a Magy. Áll. segélyével A.B. Som. Ev. Ref. Egyházmegye: 1896. Megnyittatott: 1897. Oct. 11-én. Ünnepélyesen felavattatott: 1899. szept 14-én" kétoldalas aranyozott bronz emlékérem (36mm) T:AU,XF ph, kopott aranyozás, patina 3280029
31881
480
Numismatik
1899. "Mesterkiképző " Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete tükörpolírozott fém plakett, bronz és zománcozott berakással, díszdobozban (90x105mm) + DN(~1950) "Leningrád Védelmezője Emlékmű " Al emlékérem bőr dombornyomott díszdobozban (58mm) + Nagy Britannia 2006. "A Királynő merészségének díja: Nemzetközi kereskedelem / DSG international plc" kétoldalas fém elékérem díszdobozban (50mm) T:AU 3149063
31882
480
22000
Numismatik
1899. "A Som-Csurgói Ev. Ref. Gymnasium fennállása évszázados emlékére 1899 - Királyi megegyezéssel alapítá: 1792-1798-ban. A.B.-Som. Ev. Ref. Egyházmegye részére Festetich György gróf / A Som-Csurgói Áll. Segélyz. Ev. Ref. Főgimnázium új épülete ünnepélyes felavatásának emlékére - Építette a Magy. Áll. segélyével A.B. Som. Ev. Ref. Egyházmegye: 1896. Megnyittatott: 1897. Oct. 11-én. Ünnepélyesen felavattatott: 1899. szept 14-én " kétoldalas bronz emlékérem (36mm) T:AU,XF
3175816
31883
480
3200
Numismatik
Osztrák-Magyar Monarchia ~1910. "Ferenc József / Hofburg Béc s" bronz zseton (16mm) + "Ferenc József " bronz zseton hiányzó hátlappal (17mm) T:XF,F Austro-Hungarian Monarchy ~1910. "Franz Josef / Hofburg Wien" bronze token (16mm) + "Franz Josef" bronze token with missing back (17mm) C:XF,F
3278763
31884
480
Numismatik
1911. "Aradi Fotóklub II. országos kiállítása 1911" egyoldalas bronz plakett, rögzítést szolgáló fúrt lyukkal (58x78mm) T:XF,VF patina 3257539
31885
480
Numismatik
1920-1930 k. "M. Kir. Állami Zrínyi Miklós Gimnázium " egyoldalas ezüstözött bronz plakett (41x29mm) T:XF kopott ezüstözés
3282335
31886
480
Numismatik
~20.sz. "S. Georgius Equitum Patronus / In Tempestate Securitas " Sárkányölő Szent György fém emlékérem füllel (34mm) T:XF
3259772
31887
480
14000
Numismatik
1929. "Nem nyugszunk, míg 50.000 magyar lovas nincs lobogónk alatt - Budapest 1929. VI. 1.-2." ezüstözött fém emlékérem (41mm) T:XF
3277743
31890
480
Numismatik
1938. "Szálasi Ferenc 1938. / NSZ (Nemzetiszocialista)" kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: Pincés I. (26mm) T:XF,VF 3281194
31891
480
Numismatik
~1940. "Magyar Gyorsírók Országos Szövetsége 1925 " Zn díjérem "100° - III. díj " gravírozással, "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel (42,5mm) T:XF,VF korr.
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF