Der deutsch-französisch Krieg 1870-1871 redigirt vom Generalstabe. Karten III-IV. Berlin, Mittler u. Sohn. F., benne 28+1 térképpel, (rajtuk: ceruzás bejegyzésekkel, számozásokkal: 21/1, 22/1, 27/2, 30/1, 34/4, 35/5, 36/6, 38/3, 44/2, 44/3, 51/4, 52/7a, 52/7b, 53/11, 54/8, 55/9, 58/7c, 58/7d, 58/7c, 58/7e, 58/7f, 59/12, 60/12, 61/10, 62/2, 63/3, 63/4, 65/6,+1.) Kiadói aranyozott egészvászon-tokban, sérült tokkal, az egyik tok hiányos, a térképeken ceruzás számozásokkal, bejegyzésekkel, de ez alapján nem teljes, de vannak benne más kötetből származó térképek is. Átnézésre szorul.
I. világháborús ezüstözött fém cigarettatárca, fedelén "3. Weihnachten im Felde 1916" (3. Karácsony a harctéren 1916.) jelvénnyel, "K. u. K. Kriegsfürsorgeamt Wien" (Cs. és kir. Hadsegélyező Hivatal, Bécs) jelzéssel. Megkímélt, jó állapotban, 9,5x6,5x2 cm