Drucksachen

Zahl der Lose: 309

1921 Meghívó a debreceni Kegyes Tanítórend kétszáz éves jubileumára. Iványi Béla (1878-1964) jog- és művelődéstörténész, levéltáros, politikus részére, szecessziós ornamentikával díszített, 2 sztl. oldal
17602.

Rufpreis:
3 000 HUF

1922 A Pásztortűz c. erdélyi magyar irodalmi, művészeti és társadalompolitikai folyóirat fél évfolyama egybekötve: VIII. évf. I. félév, 1922. jan. 1. - jún. 30. Szerk.: Reményik Sándor, Walter Gyula. Cluj-Kolozsvár, 1922, Minerva. Félvászon-kötésben, jó állapotban.
17603.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

17604.

Rufpreis:
8 000 HUF

1923-1928 A Képes Krónika c. hetilap 7 db száma, változó állapotban
17605.

Rufpreis:
1 800 HUF

1925 A ciszterci rend székesfehérvári Szent István Reálgimnáziumának CXII. értesítője az 1924-25. iskolai évről. Székesfehérvár, 1925, Debreczenyi István-ny., 86+(2) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, sérült, javított borítóval és gerinccel, néhány lapon beragasztott fotókkal, névsorokkal, bejegyzésekkel.
17606.

Rufpreis:
1 800 HUF

17607.

Rufpreis:
3 000 HUF

1926 Intim Pista naptára szerk Erődi Jenő
17608.

Rufpreis:
1 600 HUF

17609.

Rufpreis:
1 000 HUF

1927-1928 Magyar Kultúra 1927 I-II. köt.; 1928 I-II. köt. Főszerk.: Bangha Béla. Szerk.: Czapik Gyla. Bp., 1927-1928, Pallas, IV+576 p.;IV+577-1120 p.; 576 p.; 4+544 p. Átkötött félvászon-kötések, kopott foltos borítókkal, az 1928/I. kötetben címlaphiánnyal. 1936-1943 12 Magyar Kultúra szám.
17610.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1927-1937 A Magyar Szemle 7 db száma: I. köt. 4. sz., XXVII. köt. 2. sz., XXIX. köt. 1., 2., 3., 4. sz., XXX. köt. 1. sz. Szerk.: Szekfű Gyula. Bp., 1927-1937, Magyar Szemle Társaság. Számos érdekes történelmi, társadalomtudományi, helytörténeti témájú írással (Eckhart Ferenc: Ferenc József és a Kossuth-kultusz; Csekey István: A Harmadik Birodalom alkotmánya; Zathureczky Gyula: Magyarok megfélemlítése Erdélyben; stb.) Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
17611.

Rufpreis:
1 200 HUF

17612.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

8 db kisnyomtatvány: Városliget, Tíz éves a szabad Vác, Parthenon folyóirat 1927/XI. Székely György: Dürer Németországa, Császár Elemér: Irodalomtörténeti közlemények 46/2, Szinnyei József Magyar írók élete és munkái X/8-9. füzet 1905 Hornyánszky
17613.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF