Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Nagykanizsa (Magyar városok monografiája). Írta: Barbarits Lajos. Munkatársak: Finta József, Villányi Henrik, Szabó Zsigmond, Blankenberg Imre, Weiser János, Mező Ferenc, N. Szabó Gyula. Budapest, 1929. A Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Wodianer F. és Fiai Grafikai Intézet Rt.) [8] + 394 + [2] p. Nagykanizsa társadalomtörténeti és ipartörténeti részletekben gazdag helytörténeti monográfiája egy szép reményű, gazdasági fejlődés előtt álló, társadalmi egyletekben gazdag település képét rögzíti: a török kor után újjáalakított település nem csupán ipartestületekkel, szak- és közoktatással, jogszolgáltatással, önkormányzatisággal, csendőrséggel és tűzoltósággal, közegészségüggyel, hanem sportegyesületekkel, fejlett sajtó- és színházi élettel is bír. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A címlapon régi katalógusszám és gyűjteményi bélyegzés, utóbbi a belív néhány oldalán megismétlődik. (Magyar városok monografiája. IV. szám.) Poss.: Budapesti Műszaki Egyetem Városépítéstani Tanszéke. Aranyozott, vaknyomásos, foltos, kissé sérült kiadói egészvászon kötésben (Müller György, Budapest), az első kötéstáblán a város dombornyomásos címerével.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk