Heckenast Gusztáv - Nováki Gyula - Vastagh Gábor - Zoltay Endre:
A magyarországi vaskohászat története a korai középkorban (a honfoglalástól a XIII. század közepéig). [Dedikált.]
Budapest, 1968. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 253 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Major Jenőnek baráti szeretettel: Gusztáv". Oldalszámozáson belül ábrákkal, ásatási vázlatokkal és térképvázlatokkal illusztrált technikatörténeti szakmunka.
Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró.
Gerincén feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.