Éléskamra. Háztartási Könyvtár VI. Szerk.: Kürthy Emilné. Bp., 1904 (a borító szerint 1912), Athenaeum, 51+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, rossz állapotban, a gerincen égés nyomával. (Ritka!)
Proceedings of the Eighth International Conference on Grape Genetics and Breeding. Volume I-II. Szerk.: E. P. Botos, E. Hajdú, É Borbás. Kecskemét-Hungary. 26-31. August 2002. Acta Horticulturae 603. Leuven, 2003., International Society for Horticultural Science. Section Vine and Berry Fruits. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Kertészet és polgárosodás (Az európai szőlészeti-borászati-kertészeti ismeretek oktatása, szaktanácsadása a Georgikonban és a Keszthelyi Uradalomban, a 18. sz. végétől a 19. sz. közepéig). Szerk.: Csoma Zsigmond. Centrál Európa Alapítvány: Budapest, 1997. Kiadói papírkötésben, új állapot
Schnitta Sámuel: Felszolgálói ismeretek a vendéglátóipari tanulóiskolák számára. Budapest, 1962. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Révai-nyomda). 351 + [1] p. + 14 t. (kétoldalas). Első kiadás. Schnitta Sámuel (1893-1968) hazai és nemzetközi éttermi szakember, szakíró, a Hungária Szálló, a Dunapalota Ritz Szálló éttermeinek, majd a Margitszigeti Étteremnek irányítója. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas ábrával kísért munkája az étteremvezetés és üzemvezetés teljes spektrumát áttekinti, kitekintéssel a szállodairányítás részleteire. A munka emlékezetes része a külföldi vendégek országonként tipológiája, ahol a szovjet, német, holland, olasz, francia, lengyel, csehszlovák, angol és amerikai, kínai és indiai vendégek igényeit és viselkedését taglalja. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
Bálint György: Keseréves éveim. (Dedikált.) (Budapest, 2002). Minerva Kiadó (Szegedi Kossuth Nyomda Kft.) 295 + [1] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Lendvai Bélának barátsággal: Bálint György". A Bálint gazdaként is ismert Bálint György (1919-2020) kertészmérnök, szakíró, szerkesztő, tudományos ismeretterjesztő önéletrajzát oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétel kíséri. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Kei Lum Chan Diora Fong Chan: China: The Cookbook. New York, 2016. Phaidon Press Ltd., 720p. Kiadói kartonált papírkötésben, aranyozott lapszélekkel, szép állapotban. (Átfogó kínai szakácskönyv 650 recepttel, számos illusztrációval.)
Viotti, G. - Windischbauer, F.: Italienisch für Kellner, Köche und Hotelangestelle. München, 1961. Carl Gerber Verlag. 194 + [6] p. Első kiadás. Német-olasz gasztronómiai szótár és kifejezésgyűjtemény itáliai tartózkodásokhoz és munkavállaláshoz. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.