Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 27

Cooper, [James Fenimoore]:  Az utolsó mohikán. Az ifjúság számára átdolgozta Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1941). Hungária Könyvkiadó (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 125 + [3] p. James Fenimore Cooper amerikai író Bőrharisnya-történetei eredeti nyelven 1823-1841 között jelentek meg; első magyar - már akkor is illusztrált - fordítása Vachott Sándornétól, a magyar gyermekirodalom egyik fontos alapítójától való (Pollák és Társa, 1868-1873). A Cooper-jogok később a Légrády és Társa kiadóhoz kerültek, Vachott Sándorné fordítását ekkor Gaál Mózes dolgozta át; kiadásunk a harmadik jelentős Cooper-átdolgozás, oldalszámozáson belül Haranghy Jenő feliratozott szövegközti rajzaival. A Honti-átdolgozás első kiadása 1934-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való, a teljes Bőrharisnya-regényfolyam második, önállóan is megálló, leghíresebb regénye. Az első előzéken és a címlapon régi tulajdonosi bélyegzés, illetve bejegyzés. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Aranyozott gerincű, Sebők Imre grafikusművész színes rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben.
21106.

Rufpreis:
1 400 HUF

10 db mesekönyv, ifjúsági könyv: Arany János: Juliska elbujdosása.; Ágh István - Würtz Ádám: Hányat nézek a naptárban?; Csukás István: Hogyan lettem filmszínész?; Turcsányi Ervin - Réber László: A vizek akrobatái.; Kányádi Sándor: Kenyérmadár.; stb. Változó állapotban.
21107.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bereznai Aurél - Harsány György:  A magyar cserkész ezermester könyve. Budapest, 1937. Magyar Cserkész (Tolnai-nyomda). 128 p. Egyetlen kiadás. A Magyar Cserkész folyóirat mellékleteként megjelenő, gazdagon illusztrált ismeretterjesztő kiadvány kizárólag a folyóirat éves előfizetői számára jelent meg, könyvkereskedelmi forgalomba nem került. A legváltozatosabb táborozási és ház körüli praktikákat tartalmazó kézikönyv ,,A jó cserkész sohasem unatkozik!" jelszó nevében a csúzligyártási eljárástól a cserkész nyakkendő ezer felhasználási módján keresztül a légyfogó, pecsétnyomó, tolltartó és lombfűrészjátékok készítésének módszereibe avat be. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. (Magyar Cserkész kis könyvei.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
21108.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF