Kálovics Magda: Játékkészítés a napközi otthonokban. Vara Tibor rajzaival. Bp., 1979, Tankkönyvkiadó. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval.
Kipling, Rudyard: Maugli kalandjai az őserdőben. Fordította Benedek Marcell, Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1940). Hungária Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) Rudyard Kipling (1865-1936) angol író ,,The Jungle Book" címen írt klasszikus elbeszéléskötete először 1894-ben jelent meg, egy évvel később pedig a szorosan hozzá kapcsolódó ,,The Second Jungle Book" néven ismert újabb gyűjtemény. A munka első, kivonatos magyar fordítása 1899-1902 között jelent meg, Mikes Lajos fordításában, majd az első teljes fordítás Benedek Marcelltől, 1930-ban, bibliofil kiadásban, Haranghy Jenő illusztrációival ,,A dzsungel könyve és az új dzsungel-könyv" címmel. Tekintettel arra, hogy a Kipling-novellagyűjteménynek nem minden darabja játszódik a dzsungelben, illetve nem is mindegyikben szerepel Maugli alakja, Benedek Marcell 1933-ban ,,Maugli kalandjai az őserdőben" címmel közzétett egy új válogatást. Példányunk ennek a mesegyűjteménynek az ötödik kiadásából való. Oldalszámozáson belül ezúttal is Haranghy Jenő részletgazdag rajzaival. A címlap után régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk első repülő előzéke hiányzik, néhány oldalon apró szakadásnyom. Illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Obi, a gőgös kókuszdió. Kubai joruba mítoszok és mesék. Válogatta, részben gyűjtötte, fordította, az utószót és a jegyzeteket írta Dornbach Mária. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
2 db - Hauff legszebb meséi. Hezinzelmann Emma rajzaival. 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban. + A Hollókirály és más mesél. H.n., Ifjúsági Könyvkiadó. Félvászon kötés, viseltes állapotban.