Bücher: Märchen

Zahl der Lose: 27

21093.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kipling, Rudyard:  Maugli kalandjai az őserdőben. Fordította Benedek Marcell, Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1940). Hungária Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) Rudyard Kipling (1865-1936) angol író ,,The Jungle Book" címen írt klasszikus elbeszéléskötete először 1894-ben jelent meg, egy évvel később pedig a szorosan hozzá kapcsolódó ,,The Second Jungle Book" néven ismert újabb gyűjtemény. A munka első, kivonatos magyar fordítása 1899-1902 között jelent meg, Mikes Lajos fordításában, majd az első teljes fordítás Benedek Marcelltől, 1930-ban, bibliofil kiadásban, Haranghy Jenő illusztrációival ,,A dzsungel könyve és az új dzsungel-könyv" címmel. Tekintettel arra, hogy a Kipling-novellagyűjteménynek nem minden darabja játszódik a dzsungelben, illetve nem is mindegyikben szerepel Maugli alakja, Benedek Marcell 1933-ban ,,Maugli kalandjai az őserdőben" címmel közzétett egy új válogatást. Példányunk ennek a mesegyűjteménynek az ötödik kiadásából való. Oldalszámozáson belül ezúttal is Haranghy Jenő részletgazdag rajzaival. A címlap után régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk első repülő előzéke hiányzik, néhány oldalon apró szakadásnyom. Illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
21094.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szentiványi Jenő: A nagy kaland. Ifjúsági regény Biczó András rajzaival. Bp., 1943., Dante. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
21095.

Rufpreis:
1 600 HUF

A. A. Milne: Micimackó. Micimackó kuckója. Ford. és átdolgozta Karinthy Frigyes. Bp., 1996.,Móra. Kiadói papírkötés. + Füles születésnapja. Bp., 2005, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
21096.

Rufpreis:
1 600 HUF

Frank Herbert: Dűne II. Bp., é.n. Kozmosz könyvek. Kiadói papírkötésben
21097.

Rufpreis:
1 000 HUF

2 db mesekönyv - Az állatkert állatai. Vladimír Machaj rajzaival. 1977, Móra. + Osvát Erzsébet: Zsémbes Zsófi ébredése. 1982, Móra. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
21098.

Rufpreis:
1 600 HUF

Cech, Svatopluk: Prücsök úr kalandos kirándulása a XV. évszázadba. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21099.

Rufpreis:
1 600 HUF
9

J. Z. Novák: A tücsök meg a hangyák. Bp., 1976, Móra. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21100.

Rufpreis:
1 600 HUF

21101.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
21102.

Rufpreis:
1 000 HUF

2 db - Hauff legszebb meséi. Hezinzelmann Emma rajzaival. 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban. + A Hollókirály és más mesél. H.n., Ifjúsági Könyvkiadó. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
21103.

Rufpreis:
1 800 HUF

Noszov, [Nyikolaj Nyikolajevics]: Jóbarátok. (1951-ben Sztálin-díjjal kitüntetett mű). Ford.: Szőllősy Klára. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Megjelent 8000 példányban.
21105.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF