Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 127

[Fehrentheil-Gruppenberg] Fehértájy Tibor:  A rejtelmes Anatóliában. Budapest, [1940]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 207 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Fehértájy Tibor (1898-1942) tartalékos főhadnagy, haditudósító, újságíró néprajzi részletekben gazdag úti beszámolója az 1930-as évek végén megtett törökországi útjáról, az anatóliai hagyományok és az atatürki reform kettősségében élő török vidék mindennapjairól. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19024.

Rufpreis:
3 000 HUF

Rozsnyó-Kassa. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 26. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1939, (Budapest Székesfőváros házinyomdája), 19+(1) p.+ 3 (kihajtható térképek) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
19025.

Rufpreis:
3 000 HUF

Érsekújvár-Komárom. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 27. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1939, (Budapest Székesfőváros házinyomdája), 16 p.+ 3 (térképek) t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval.
19026.

Rufpreis:
3 000 HUF

Horusitzky Henrik:  Tata és Tóváros hévforrásainak hidrogeologiája és közgazdasági jövője. (1 térképpel és 8 szövegközti ábrával.) Budapest, 1923. Magyar Tudományos Társulatok Sajtóvállalata Rt. [4] + [37]-83 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható, kétszínnyomású). Horusitzky Henrik (1870-1944) geológus, hidrogeológus. Elsősorban a Kisalföld talajtanával foglalkozott. E kismonográfiája Tata-Tóváros forrásait elemzi, illetve javaslatokat tesz turisztikai kiaknázásuk érdekében. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal. (A Magyar Földtani Intézet évkönyve, XXV. kötet, 3. füzet.) Korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
19027.

Rufpreis:
3 000 HUF

Halmágyi Pál: Csanád és Torontál vármegyék tisztségviselői 1799-1944. Makói Múzeum Füzetei 100. Makó, 2001. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19028.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Budapesti képek - Vues de Budapest - Bilder aus Budapest - Views of Budapest - Vedute di Budapest. [Öt nyelven feliratozott idegenforgalmi fényképalbum] (1927) Budapest, (1927). Budapest Székesfőváros Idegenforgalmi Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). [2] p. + 14 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. A magyar, francia, német, angol és olasz nyelven feliratozott fényképalbum az 1920-as évek végének idegenforgalmi szempontból reprezentatívnak gondolt budapesti terek látképeit közli. A felvételek: Kilátás a Gellérthegyről - A Parlament - Részlet a Halászbástyáról - Kilátás a királyi várkertből: Savoyai Eugén-lovasszobor - Részlet a királyi várkertből - A Széchenyi-lánchíd - Az Erzsébethíd - A Ferenc József-híd - Pesti részlet a Várhegy lejtőjéről nézve - A Magyar Tudományos Akadémia - A Magyar Nemzeti Bank - Az Igazságügyi Palota - A Tőzsdepalota - A Magyar Királyi Operaház - A Nemzeti Színház - A Vigadó - A Szent Gellért-gyógyfürdő és szálloda - A Széchenyi-fürdő - A Szent Margitsziget-gyógyfürdő - A Szent Lukács-fürdő és szálló - A Hungária-gyógyforrás - Az Állatkert - A városligeti tó és a Korcsolyázó-csarnok - Millenniumi emlékmű - Margitszigeti romok - A Szépművészeti Múzeum - A Nemzeti Múzeum - Az Aquincumi Múzeum - A Halászbástya és a koronázó (Mátyás) templom. Válogatásunkból Budapest, mint múzeumi, színpadművészeti és mint fürdőiről, történelméről és kultúrájáról nevezetes város ismerszik meg. Egyes felvételeken a budapesti közlekedés közlekedési részletei is feltűnnek. A táblákon a gerincnél apró, halvány foltosság. Fűzve, Budapest színes címerével és a Millenniumi emlékmű motívumával díszített kiadói borítóban. Jó példány.
19029.

Rufpreis:
3 000 HUF

A week in Budapest and Hungary. Guide-booklet of the Touring-, Travelling-, Transport- and Purchase Ltd. Bp., 1927, Budapest Municipal Information Bureau. Printing-Office of the Caiptal City of Budapest, 48+XXIV p. VIIIth edition. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
19030.

Rufpreis:
3 000 HUF

Rexa Dezső: Margitsziget. Bp., 1940, Officina. Kiadói félvászon kötés, névbejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
19031.

Rufpreis:
3 000 HUF

Cholnoky Béla: Gróf Teleki Sámuel útja Kelet-Afrikában. 26 képpel, 1 térképpel. Világjárók sorozat. Bp., [1937], Franklin-Társulat, 1 (címkép) t.+ 137+(5) p.+ 10 (kétoldalas) t.+ 1 (térkép) t. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött, aranyozott egészvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon névbejegyzéssel.
19032.

Rufpreis:
1 600 HUF

Alexander Schöppner: Hausschatz der Länder- und Völkerkunde. Erster Theil: Europa. Leipzig,1869., J. J. Weber, 1 t.+XV+1+522 p.+16 t. Zweite, vielfach verbesserte und vermehrte Auflage. Német nyelven. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foxing foltos lapokkal, néhány a táblák előtti hártyapapír szakadt.
19033.

Rufpreis:
3 000 HUF

Georg Gerster: Der Mensch auf seiner Erde. Eine Befragung in Flugbildern. Zürich-Freiburg, 1975, Atlantis. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19034.

Rufpreis:
2 400 HUF

19035.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF