Strassnitzki, Schultz von,: Handbuch der Geometrie für Praktiker gemeinverständlich zunächst für das Selbststudium abgefaßt. Wien, 1850. Carl Gerold, 748p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben
Dr. Simon Béla: Az 1930. évi magyarországi földrengések. + Az 1931. évi magyarországi földrengések. Összeáll.: - - . A Budapesti Földrengési Observatorium kiadványai. Bp., 1931-1932, Jakab M. H. Kő- és Könyvnyomda / Egyesült Kő-, Könyvnyomda, Könyv- és Lapkiadó Rt., 21+(3) p.; 13+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítókkal, az egyik füzet borítója különvált.
Dr. Scheiner, J[ulius]: Népszerű asztrofizika. Fordította: Dr. Wodetzky József. Bp., 1916, Kir. M. Természettudományi Társulat, VI+2+840 p.+XVI t. Kiadói díszes egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, nagyon szép állapotban
Czelnai Rudolf: Az Országos Meteorológiai Szolgálat 125 éve (1870-1995). Bp., 1995, Országos Meteorológiai Szolgálat. Megjelent 800 példányban. Magyar és angol nyelven Kiadói papírkötés, gerincen és borító hátoldalán apró felületi sérülésekkel.
Th[omas] H[enry] Huxley: Előadások az elemi élettan köréből. Kir. M. Természettudományi Társulat IV. kötet. Ford.: Magyar Sándor. Bp., 1873, Természettudományi Társulat, XXIII+293+3 p. Korabeli félvászon kötésben, ex librissel
Kerékgyártó Árpád - Mohay Ádám: [Természetrajz 1-2]. 1. kötet: Az ember és az állatok természetrajza a fiú- és leányközépiskolák számára, 2. kötet: A növények természetrajza a fiú- és leányközépiskolák számára", stb.). Második kiadás. 196 ábrával. Az ujakat Csapody Vera és Győrgyffy György rajzolta. Bp. 1934. Szent István Társ. 212 + 114 l. 2 t Kiadói aranyozott félbőr kötésben
Raoul Heinrich Francé 5 műve, 2 kötetben: A növények érzéki és szerelmi élete. Ford.: Pogány József. / A darwinizmus mai állása. Ford.: Kovács Sándor. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1913, Athenaeum, 311+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, felvágatlan lapokkal. + Összehasonlító biológia. Ford.: Lambrecht Kálmán.; Élet a termőföldben. / Kerti séták. [Egybekötve]. Bp., [1926-1927], Athenaeum, 244+(4) p.; 150+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben.
Semon, Richard: Die Mneme als erhaltendes Prinzip im Wechsel des organischen Geschehens. [Lipcse] Leipzig, 1908. Verlag von Wilhelm Engelmann (Druck von Breitkopf & Härtel). [2] + XV + [1] + 391 + [1] p. Richard Semon (1859-1918) német zoológus, emlékezetkutató. Az ókori múzsa, az emlékezésért felelős Mnémoszüné nevéből elvolt Mnémé fogalmának népszerűsítője. Az evolucionista zoológus Richard Semon úgy gondolta, hogy a szerzett emlékezet a sejtek szintjén tárolódni képes, és ennek folytán generációról generációra öröklődni is képes. Monográfiájában kidolgozza az engrammok, azaz a sejtek szintjén tárolt mnemonikus (emlékezeti) nyomok elméletét. A törzsfejlődés kiegészítő magyarázataként létrejött mnemonikus elmélet 1870-1918 között volt népszerű, a későbbi genetikai kutatások nem támasztották alá Richard Semon kutatásait, így elmélete kiesett az életképes evolúció-magyarázatok közül. A munka első kiadása 1904-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból való. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált. Korabeli, aranyozott gerincű, álbordázott, enyhén sérült félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
1943 Értesítő az Erdélyi Múzeum-Egyesület Orvostudományi Szakosztályának munkájáról. 54. köt. Szerk.: Dr. vitéz Berde Károly és Dr. Krompecher István. Kolozsvár, 1943, Erdélyi Múzeum-Egyesület Orvostudományi Szakosztálya (Minerva-ny.), 157+(3) p.+ 19 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.