Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

[Magyar Elek]: Az Ínyesmester szakácskönyve. 2500 recept. 15-20.000 példány. Budapest, 1933. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 510 + [2] p. A kötet szerzője Magyar Elek (1875-1947) újságíró, gasztronómiai író. Újságírói munkája során egyaránt írt tárcákat a régi Budapestről, politikai cikkeket, kritikákat, sport- és lóverseny-tudósításokat. Szerteágazó érdeklődése tetten érhető receptkönyvében, melynek gazdag receptúra-gyűjteményét gasztro-kulturális kitérők tarkítják, e kitérőkben számos, az étkezési kultúrához kötődő, személyes lóversenypálya környéki és újságírói anekdotát oszt meg, tárcaírásokat közöl a pesti kulináris kultúráról, cukrászdákról és kávéházakról, illetve erősen véleményez egynémely gasztronómiai rémtettet. Az összetéveszthetetlen stílusú szerző névtelenül vezette ,,Ínyesmester" című gasztronómiai tárcarovatát a Pesti Hírlapban, a szöveg jó része onnan került át a kötetbe. A munka első kiadása 1932-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az előzékeken halvány foltosság és javítás, példányunk fűzése kissé meglazult. Horváth 1004. Éliás-Szántó 47.2. Feliratozott, illusztrált, sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, az oldalsó lapszéleken apró, halvány foltosság.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk