Tartakower, S[avielly] G.: A debreceni nemzetközi sakkverseny 1925. Maróczy jubiláris verseny. (A középjáték tankönyve.) A bevezető tanulmányokat fordította: Chalupetzky Ferenc. Kecskemét, 1926, Magyar Sakkvilág, 1 t.+206+1 p.+9 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, javított borítóval és kötéssel, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal!
Das erste internationale Schachmeisterturnier in Kecskemét 1927. Bearbeitet von Dr. A[lexander Alexandrovich] Aljechin Weltschachmeister, H[ans] Kmoch, G[éza] Maróczy und A[ron] Nimzowitsch. Kecskemét, 1927, Im Auftrage des Kecskemeter Schachvereines Herausgegeben von L Tóth, XVI p.+4 t.+157+1 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, papír védőborítóban, kopott borítóval, intézményi bélyegzésekkel, a címlap másik oldalán német nyelvű ajándékozási bélyegzéssel, és autográf aláírásokkal.
Centenáris nemzetközi sakkmesterverseny. Kossa István előszavával. A játszmákat elemezte Maróczy Géza. [Kecskemét],1949., Magyar Sakkvilág, 15+1 p.+2 t.+17-166+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Szepesi György - Lukács László: Az évszázad mérkőzése, 6:3 (Aranycsapat, Magyarország-Anglia). Szepesi György elmondja a londoni győzelem történetét. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó, 60+(4) p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés. / Match of the Century (Hungary vs England) 6-3 football match illustrated booklet.
Király Dezső: A korszerű gimnasztika és játék kézikönyve. 42 óratervvel. Bp., 1941. Szeged Városi Nyomda. DEDIKÁLT. 183 + (2)p. Kiadói aranyozott vászonkötésben
Az Országos Testnevelési Tanács kiadványai, 8 db: Testnevelési utasítás. II. rész: Testnevelési és sportágak. 1., 2., 3., 4., 6-A., 6-B., 7., 9. füzetek. Bp., 1926, Stádium. Kiadói tűzött papírkötés, vegyes állapotban, a borítókon a Cserkészbolt-Szövetkezet bélyegzőjével.
Chalupetzky Ferenc - Tóth László: Capablanca veszít. A volt sakkvilágbajnok játszmái. H.n., é.n., Magyar Sakkvilág. + Chalupetzky Ferenc - Tóth László: Capablanca sakkozói pályafutása és játszmái 1888-1942. H.n., 1943, Magyar Sakkvilág. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
cca 1930-1960 15 db sakk könyv magyar és német nyelven Fischer és Spasszkij, Így sakkoztok ti, Maróczy: Megnyitások elmélete. Közte kopott, foltos, ázott.
Tim Hill: A Photographic history of British Football. Photographs by the Daily Mail. hn., én., Marks & Spencer. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.