Zákonyi Ferenc - Illés István - Horváth Ferenc: A balatoni üdülőkörzet természeti értékei. Bp., 1985, Országos Környezet- és Természetvédelmi Hivatal. Kiadói papírkötés.
1900 Az "Előre" a Gravoza (Gravosa, Gruž) mellett zátonyra került "Fiume" hajó mentését végzi, kartonra kasírozott fotó, a hátoldalon feliratozva, jó állapotban, 11x8 cm (karton: 20x16 cm)
Katona Miklós: A magyar Duna-tengerhajózás regénye. Salgótarján, [2001.], Pat-Press Bt., 269 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1915 Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere. Erste k. k. priv. Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft (DDSG). Dunai hajóutakat reklámozó idegenforgalmi ismertető, fekete-fehér képekkel illusztrálva, német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, 192 p.
1929 Magyar hajós-naptár. Folyamhajózási évkönyv 1929. IV. évf. Kiadja a Magy. Kir. Folyam- és Tengerhajózási Rt. Hajótisztek Társasköre. Bp., Stephaneum-ny. Kihajtható mellékletekkel. Korabeli félvászon-kötésben, viseltes állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel.