Márton Ferenc (1884-1940): 1933 Gödöllői Jamboree -Az egyik angol (cserkész) parancsnok. Ceruza, papír, jelzett, / Scout Jamboree 1933. Gödöllő, British scout chief. Pencil drawing 16x21 cm
A magyar cserkészek nemzeti nagytáborának emlékkönyve (1926 július 9-21). Szerk.: Dr. Sík Sándor és Dr. Zsembery Gyula. Bp., 1927, Hornyánszky Viktor Rt., 116 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, részben szétváló fűzéssel. (Ritka!)
Lóczi Lóczy Lajos: A Balaton környékének geológiai képződményei és ezeknek vidékek szerinti telepedése. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének geologiája és morfológiája. I. szakasz. Bp., 1913., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), VIII+2+617 p.+1 (kihajtható melléklet) t. +I-II+IV-X t. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó táblákkal (III., XI-XV. t.)
A Balatonmellék paleontologiája IV. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1911., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+55+1 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+74+3 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+4+13-192+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+34+2 p.+II t. +2 sztl. lev.+2+36+2+50 p.+II t.+2 sztl. lev.+66+2 p.+1 t.+1 sztl. lev.+2+30+2+24+2 p.+VI t.+6 szl. lev.+2 p. [+1 t.+2+8+2 p.+1 t. + 1 sztl. A II. kötet végéről átkötötték ezt a pár plusz lapot.] Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, 2 tábla és 6 lap hiányzik, valamint plusz lapokkal és táblákkal a II. kötet végéről. Ritka!
A Balatonmellék paleontologiája II. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1912., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+57+1 p.+V t.+5 sztl.+2+127+3+97+1 p.+IX t.+9 sztl. lev.+2+203+1 p. + X t.+10 sztl. lev.+4+54+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+96 p.+XV t.+16 sztl. lev. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, hiányos 2 tábla és 8 lap hiányzik a végéről (az utolsó résznél a XVI. tábla magyarázó lapjával véget ér, de a XVI. tábla már nincs meg.) Ritka!
Bolemann István: A balatonparti fürdők és üdülőhelyek leirása. Bp., 1900, Hornyánszky Viktor, 55+1 p. Különlenyomat a "A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei" czímű munka III. kötetéből. Fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, a IX tábla hiányzik! Ritka!
Vezető a keszthelyi Georgikon Majormúzeumhoz. Keszthely, 1976, Magyar Mezőgazdasági Múzeum - Georgikon Majormúzeum. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.