[Kiss József: Egesseget targyazo katechismus vagy-is Kérdésekbe, és Feleletekbe foglaltt oktatás... Sopronyban, 1796, Szísz Klára-ny.], 6+232 p. Borítóhiánnyal, a címlap és az utolsó lap hiányzik, az első két lap és az utolsó lap sérült, hiányos, laza fűzéssel, egy lap elvált a könyvtesttől.
Nuricsán József: Szénvegyületek chemiája. (Szerves chemia.) Vezérfonal. A szerző, Nuricsán József (1860-1914) gazdasági akadémiai tanár által Réthy Mór (1846-1925) matematikus, fizikus részére DEDIKÁLT példány. Győr, 1906, Pannonia, XII+226 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal.
Hoffmann, E[duard von]: A törvényszéki orvostan atlasza. Ford.: Dr. Ajtai K. Sándor István - Dr. Krausz Arthur. Lehmann-féle Orvosi Kézi Atlaszok IX. Lehmann-féle Orvosi Kézi Atlaszok IX. Bp., 1899., Singer és Wolfner, 88 sztl. lev. + 133 (közte 56 színes litogrfiával) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Rosenberg László - Dr. Hetényi Géza: Diétás beteg szakácskönyve I-III. és V. kötet. Bp., é.n. Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötés, borítók széle részben apró szakadásokkal, I. kötet borítója kissé foltos, III. kötet ragasztása részben elengedett.