Marczevicz Erzsébet A pesti Ferenciek-terének kútpályázata. Adatok a pesti szobrászat történetéhez a XIX. század elején. 10 képes ábrával. Budapest, 1931. Sárkány-Nyomda Rt. 59 + [1] p. + 10 t. (fényképek). Egyetlen kiadás. Marczevicz Erzsébet dolgozata a német befolyás szorításából kitörő XIX. század eleji szobrászat pesti törekvéseinek keretébe ágyazza értekezését. A felállítandó díszkút helyét a város akkor legszebbnek tartott terén, a Ferenciek terén jelölték ki. (A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének dolgozatai 12.) Fűzve, kiadói borítóban. Felvágatlan, szép példány.
Biczó Tamás: Budapest egykor és ma. Bp., 1979., Panoráma. Biczó Tamás térkepeivel és rajzaival illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban
Harrer Ferenc: A Fővárosi Közmunkák Tanácsa 1930-1940. Bp.,1941, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kijáró szennylapokkal, sérült kötéssel. Kardos János ügyvéd névbélyegzéseivel. Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
Károlyi Árpád: Buda és Pest visszavívása 1686-ban. A kétszázados emlékünnepély alkalmára Budapest fővárosa megbízásából eredeti kútfők alapján írta - -. A kétszázötvenéves évfordulóra átdolgozta: Wellmann Imre. Bp.,1936., Budapest Székesfőváros, XIX+3+406 p.+6 (kihajtható képtáblák)+4 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal. Kiadói papírkötés, amatőr módon javított kötéssel és gerinccel, az elülső borítón hiánnyal, egy kihajtható tábla ketté szakadt, a lapok felső szélein kis sérülésekkel (eredetileg felvágatlan példány lehetett és felvágták.)