25 éve az állami építőiparban a 100 éves Budapestért - 43. Á.É.V. (43. sz. Állami Építőipari Vállalat) 1948-1973. Bp., 1973, Révai Nyomda. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
1957 Budapest képes térképkalauz, szerk.: Szöllősi Ernő, kiadja: Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal, papírkötés, jó állapotban, 64p + Buda a középkorban (1963) BTM füzet
Kopp Jenő: A háromszáz éves Pesti Papnövelde. Bp., 1948, Központi Papnevelő Intézet.35 p. + LXXII t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, ragasztott borítóval. Hátsó bortó nélkül
1854 Pest, Két Szerecsen és Könyök utcában (Ez utca vonalában épült meg a Sugár út később) álló ház házbérének kimutatása a bérlők felsorolása és engedményezése okmányon 30 kr szignettával
Saly László: Az egyetemi templom. A Pálosok régi pesti szentegyháza. Bp., 1926, "Élet", 83+3 p.+21 (fekete-fehér fotók) t. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval.
Budapest Duna-balparti környéke. Szerk.: Barcza Imre és Thirring Gusztáv. Dr. Thirring: Részletes Magyar Utikalauzok I. Budapest és környéke. 3. köt. Bp., 1923, Turistaság és Alpinizmus, 2 sztl. lev.+ 204+II p.+2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, egy térkép hiányzik.