Vadnay Andor: A Tiszamellékről. Tanulmány az alföldi munkáskérdésről. Budapest, 1900. Budapesti Hirlap Ujságvállalata (ny.) 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vadnay Andor (1859-1901) országgyűlési képviselő, ellentmondásos megítélésű, számos sajtóperbe keveredett publicista, Csongrád megye frissebben kinevezett főispánja az alföldi parasztság között terjedő agrárszocialista mozgalom kiváltó okait vizsgálja a főispáni pozíció távlatából. Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy. BOEH V: 1298. Kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán címfeliratot hordozó címkékkel. Jó példány.
Bárány Gerő: Philosophiai essayk. Budapest, 1910. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai Rt. (ny.) [4] + 208 p. Első kiadás. Bárány Gerő (1878-1939) filozófus, egyetemi tanár esszéi. A címoldalon az egykori tulajdonos könyvet méltató jegyzetei, néhány oldalon ugyanattól a kéztől származó széljegyzet. A címoldalon apró foltosság, kötetünk első és utolsó íve megerősítve, utolsó levelén apró, a szövegtestet nem érintő pótlás, az első előzéken könyvkötői bélyegzés. Korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel (Tumidalszky Jenő, Budapest). Jó példány.
Bangha Béla: A katolikus egyház krisztusi eredete. Budapest, 1923. Magyar Kultúra (Pallas Rt. ny.) IV + 263 + [1] p. Első kiadás. Bangha Béla jezsuita szerzetes, teológus, sajtószervező (1880-1940) egyházvédelmi munkájában erősen érvel a katolikus egyház teológiai, társadalmi és tudományos igazságai mellett, vallja az egyház modernségét és felkészültségét, számot vet az egyházi kritikával, valamint bírálja a katolikus egyház ellenfeleit, különösképpen a gazdasági- és sajtóvonatkozásban. Néhány oldalon aláhúzások, néhány levélen apró szakadásnyom, egy levélen a szövegtükröt nem érintő apró hiány. (Katolikus kultúrkönyvtár, IV. kötet.) Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró hiány.
Nietzsche, Friedrich: Der Wille zur Macht. Versuch einer Umwertung aller Werte. Mit einem Nachwort von Alfred Baeumler. [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck der Spamerschen Buchdruckerei). 1 t. (címkép) + [8] + 716 + 40 + [4] p. Friedrich Nietzsche (1844-1900) harmadik korszakának meghatározó jelentőségű műve. A hatalom akarása, mint központi rendező elv már korábban is megjelenik a filozófus gondolatrendszerében, ám a ,,Die Wille zur Macht" címen ismert kötet nem jelent meg a szerző életében, azt csak halála után állították össze a filozófus tanítványai. A filozófiai nihilizmust vállaló, a vallással és a köznapi morállal leszámoló kötet számos nietzschei aforizmából áll össze, és a fenti címen először 1901-ben jelent meg. A kötetünkben is szereplő, és legbefolyásosabbnak tekintett, 4 könyvre tagolódó, 1067 aforizmából összeállított változat viszont csak 1906-ban, teljes magyar fordítására pedig 2002-ig kellett várni. Számos oldalon aláhúzás. (Kröners Taschenausgabe, Band 78.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Dacqué, Edgar: Urwelt Sage und Menschheit. Eine naturhistorisch-metaphysische Studie. Fünfte Auflage. München-Berlin, 1928. Druck und Verla von R. Oldenbourg. [12] + 367 + [5] p. Edgar Dacqué (1878-1945) német paleontológus és geológus a mítoszok tükrében nyomozza az őslénytan és a földtörténeti korok kérdéseit, többek között az atlantiszi mítosz helyénvalóságának kérdésére is kitérve. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A munka első kiadása 1924-ben jelent meg, példányunk az ötödik kiadásból való. A címlapon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés, számos oldalon aláhúzás. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Kármán Mór: Közoktatásügyi tanulmányok. II. Közoktatásunk multja. Bp., 1911, Franklin, VIII+271+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, névbélyegzéssel, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel, kissé foltos lapokkal, az utolsó lapon jegyzettel.