https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 86

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Horváth András: A laboralizmus. (Munkaérték szerinti gazdasági rendszer.) Budapest, 1934. Gergely R. könyvkereskedése (Kellner és Kiss Törekvés nyomdája). 101 + [1] p. + hibajegyzék. Egyetlen kiadás. Horváth András budapesti rendőrkapitány közgazdasági értekezése a gazdasági világválság tapasztalatai nyomán a kapitalizmus korábbi gyakorlatát megújító, munkaérték alapú gazdaságot szorgalmaz, mely elveti a kereslet-kínálat elvének mindenhatóságát, ám a magántulajdon érdekét (és bizonyos határon belül a nem spekulatív tőke érdekét) tiszteletben tartja, így semmiképpen nem mondható szocialista jellegű gazdasági rendszernek. A munkaérték meghatározásánál tekintetbe vesz egy újfajta munkaosztályozást: a munka lehet létrehozó (mezőgazdaság, bányászat, kreatív szellemi munka), átalakító (ipar) és közvetítő jellegű (kereskedelem, pénzügy), ám az osztályharcos elméletekkel szemben a három nagy csoport elkülönítésének oka kizárólag a munkaérték ott hatályos szabályának megállapítása. A gazdaságelméleti munka a korabeli sajtóban némi visszhangot is keltett. (Köztelek, 1934. szeptember 23.) A kissé elszíneződött címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. BOEH VI: 0. Fűzve, kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
1
20585.

Horváth András: A laboralizmus. (Munkaérték szerinti gazdasági rendszer.) Budapest, 1934. Gergely R. könyvkereskedése (Kellner és Kiss Törekvés nyomdája). 101 + [1] p. + hibajegyzék. Egyetlen kiadás. Horváth András budapesti rendőrkapitány közgazdasági értekezése a gazdasági világválság tapasztalatai nyomán a kapitalizmus korábbi gyakorlatát megújító, munkaérték alapú gazdaságot szorgalmaz, mely elveti a kereslet-kínálat elvének mindenhatóságát, ám a magántulajdon érdekét (és bizonyos határon belül a nem spekulatív tőke érdekét) tiszteletben tartja, így semmiképpen nem mondható szocialista jellegű gazdasági rendszernek. A munkaérték meghatározásánál tekintetbe vesz egy újfajta munkaosztályozást: a munka lehet létrehozó (mezőgazdaság, bányászat, kreatív szellemi munka), átalakító (ipar) és közvetítő jellegű (kereskedelem, pénzügy), ám az osztályharcos elméletekkel szemben a három nagy csoport elkülönítésének oka kizárólag a munkaérték ott hatályos szabályának megállapítása. A gazdaságelméleti munka a korabeli sajtóban némi visszhangot is keltett. (Köztelek, 1934. szeptember 23.) A kissé elszíneződött címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. BOEH VI: 0. Fűzve, kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Hayek, Max:  Das Geheimnis der Shrift. Eine Studeie über den Graphologen Rafael Schermann. Leipzig-Wien, 1923. Verlag der Wiener Graphischen Werstätte (Druck der Offizin der Waldheim-Eberle AG., Wien). 1 t. (címkép) + 159 + [1] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Max Hayek (1882-1944) német újságíró, műfordító és grafológus tanulmánya Rafael Schermann grafológus szakmai eredményeiről, oldalszámozáson belül számos szövegközti grafológiai ábrával. Aranyozott gerincű, feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
20586.

Hayek, Max: Das Geheimnis der Shrift. Eine Studeie über den Graphologen Rafael Schermann. Leipzig-Wien, 1923. Verlag der Wiener Graphischen Werstätte (Druck der Offizin der Waldheim-Eberle AG., Wien). 1 t. (címkép) + 159 + [1] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Max Hayek (1882-1944) német újságíró, műfordító és grafológus tanulmánya Rafael Schermann grafológus szakmai eredményeiről, oldalszámozáson belül számos szövegközti grafológiai ábrával. Aranyozott gerincű, feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Tornyossy Mária: A születéstől az élhető filozófiáig. A pszichológiai új útjainak használata a mindennapokban. Fejezetek egy transzperszonális szemléletű pszichológiából. Ödipusz, Narkisszosz, Kékszakáll és a többiek. A szerző, Tornyossy Mária által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2013, Oriold és Társai. Kiadói papírkötés.
1
20587.

Tornyossy Mária: A születéstől az élhető filozófiáig. A pszichológiai új útjainak használata a mindennapokban. Fejezetek egy transzperszonális szemléletű pszichológiából. Ödipusz, Narkisszosz, Kékszakáll és a többiek. A szerző, Tornyossy Mária által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2013, Oriold és Társai. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Richard Tarnas: A nyugati gondolat stációi. Ford.: Lázár A. Péter. Bp., 1995, AduPrint. Első magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
1
20588.

Richard Tarnas: A nyugati gondolat stációi. Ford.: Lázár A. Péter. Bp., 1995, AduPrint. Első magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Wagner, Gustav Friedrich:  Transcendental-Idealismus. Eingeleitet, bearbeitet und mit einem Nachwort versehen von Frau Maria Groener.  Ulm, 1934. Verlag der Neuen Deutschen Schopenhauergesellschaft. XXIII + [1] + 181 + [1] p. Első kiadás.  Gustav Friedrich Wagner (1848-1917) német filológus, az első rendszeres Schopenhauer-bibliográfia (1909) összeállítója. Wagner ismeretelméleti kötetének végén Maria Groener tisztázza a transzcendentális idealizmus filozófiájának viszonyát a kereszténységhez. Az első fedőborító verzóján régi kereskedői könyvjegy.  (Meisterbuch der Neuen Deutschen Schopengesellchaft.)  Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
1
20589.

Wagner, Gustav Friedrich: Transcendental-Idealismus. Eingeleitet, bearbeitet und mit einem Nachwort versehen von Frau Maria Groener. Ulm, 1934. Verlag der Neuen Deutschen Schopenhauergesellschaft. XXIII + [1] + 181 + [1] p. Első kiadás. Gustav Friedrich Wagner (1848-1917) német filológus, az első rendszeres Schopenhauer-bibliográfia (1909) összeállítója. Wagner ismeretelméleti kötetének végén Maria Groener tisztázza a transzcendentális idealizmus filozófiájának viszonyát a kereszténységhez. Az első fedőborító verzóján régi kereskedői könyvjegy. (Meisterbuch der Neuen Deutschen Schopengesellchaft.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Nádasi Lajos. A mozgásos játékok elméleti és gyakorlati kérdései. A szerző, Nádasi Lajos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1996, Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
1
20590.

Nádasi Lajos. A mozgásos játékok elméleti és gyakorlati kérdései. A szerző, Nádasi Lajos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1996, Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Hegedüs T. András - Forray R. Katalin: Az újjáépítés gyermekei - a konszolidáció gyermekei. Az egyik szerző, Forray R. Katalin (1942-) romológus, szociológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Gyorsuló idő. Bp., 1989, Magvető. Kiadói papírkötés.
1
20591.

Hegedüs T. András - Forray R. Katalin: Az újjáépítés gyermekei - a konszolidáció gyermekei. Az egyik szerző, Forray R. Katalin (1942-) romológus, szociológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Gyorsuló idő. Bp., 1989, Magvető. Kiadói papírkötés.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
A Magyar Szent Korona Országainak 1910. évi népszámlálása II. rész. A népesség foglalkozása és a nagyipari vállalatok községenkint. Bp., 1913, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
1
20592.

A Magyar Szent Korona Országainak 1910. évi népszámlálása II. rész. A népesség foglalkozása és a nagyipari vállalatok községenkint. Bp., 1913, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka --- Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. --- Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren --- Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? [4 mű egybekötve.] 1. Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka. Budapest, 1909. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Rothberger és Weisz könyvnyomdája). [2] + V + [1] + 264 p. Wildner Ödön (1874-1944) szociológus, Nietzsche-fordító lelkesült hangon megírt Nietzsche-életrajzát ,,Oszkárnak, a fénykeresőnek", azaz Jászi Oszkárnak, a Társadalomtudományi könyvtár megindítójának ajánlotta. A kötet 1876-ig követi nyomon a német filozófus életművét. (Társadalomtudományi könyvtár.) 2. Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. Budapest, 1930. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 185 + [3] p. Tiefenthaler József (1884-1951) kanonok, hittudományi doktor, a budai Szent Imre Kollégium igazgatójának a bűn kérdésköréről a modern élet horizontján. 3. Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren. Útmutató fiatal emberek és tanulók számára. Blackie Stuart János angol eredetije után a szerző életrajzával fordította Csiky Lajos. Budapest, 1898. Hornyánszky Viktor ny. [2] + 108 p. John Stuart Blackie (1809-1895) skót klasszika-filológus protestáns színezetű pedagógiai értekezése a jó hazafivá és nemes állampolgárrá nevelés módjairól. A fordító, Csiky Lajos református teológus maga is tanítványa volt a skót szerzőnek az 1870-es években. Az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. 4. Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? (A jövőbeli ellenmondás nélküli jogbölcsészet alapjainak megvilágítására.) Budapest, 1907. (Fritz Ármin ny.) 61 + [1] p. Simon József Sándor (1853-1915) klasszika-filológus, főgimnáziumi tanár, Platón-fordító szenvedélyes hangú vitairata Pikler Gyula (1864-1937) jogtudós, polgári radikális nézeteiről ismeretes egyetemi tanár jogfelfogása ellen; a vádirat Pikler Gyula tanításait és jogszemléletét demagógiának minősíti. A jogtudós a vádirat megjelenését követő évben alakította meg híveiből a Galilei Kört. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
1
20593.

Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka --- Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. --- Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren --- Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? [4 mű egybekötve.] 1. Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka. Budapest, 1909. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Rothberger és Weisz könyvnyomdája). [2] + V + [1] + 264 p. Wildner Ödön (1874-1944) szociológus, Nietzsche-fordító lelkesült hangon megírt Nietzsche-életrajzát ,,Oszkárnak, a fénykeresőnek", azaz Jászi Oszkárnak, a Társadalomtudományi könyvtár megindítójának ajánlotta. A kötet 1876-ig követi nyomon a német filozófus életművét. (Társadalomtudományi könyvtár.) 2. Tiefenthaler József: Aszkézis és misztika. A tökéletes élet. Budapest, 1930. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 185 + [3] p. Tiefenthaler József (1884-1951) kanonok, hittudományi doktor, a budai Szent Imre Kollégium igazgatójának a bűn kérdésköréről a modern élet horizontján. 3. Blackie, Stuart John: Önnevelés értelmi, testi és erkölcsi téren. Útmutató fiatal emberek és tanulók számára. Blackie Stuart János angol eredetije után a szerző életrajzával fordította Csiky Lajos. Budapest, 1898. Hornyánszky Viktor ny. [2] + 108 p. John Stuart Blackie (1809-1895) skót klasszika-filológus protestáns színezetű pedagógiai értekezése a jó hazafivá és nemes állampolgárrá nevelés módjairól. A fordító, Csiky Lajos református teológus maga is tanítványa volt a skót szerzőnek az 1870-es években. Az utolsó nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. 4. Simon József Sándor: Tudomány-e Pikler Gyula tanítása, vagy egyszerűen csak demagógia? (A jövőbeli ellenmondás nélküli jogbölcsészet alapjainak megvilágítására.) Budapest, 1907. (Fritz Ármin ny.) 61 + [1] p. Simon József Sándor (1853-1915) klasszika-filológus, főgimnáziumi tanár, Platón-fordító szenvedélyes hangú vitairata Pikler Gyula (1864-1937) jogtudós, polgári radikális nézeteiről ismeretes egyetemi tanár jogfelfogása ellen; a vádirat Pikler Gyula tanításait és jogszemléletét demagógiának minősíti. A jogtudós a vádirat megjelenését követő évben alakította meg híveiből a Galilei Kört. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Ehrenfels, Christian von: Kosmogonie. Jena, 1916. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle). VIII + 207 + [1] p. Első kiadás. Christian von Ehrenfels (1859-1932) osztrák filozófus, a gestaltpszichológia előfutárának metafizikai értekezése, oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. Fűzve, első kötéstábláján és gerincén címfeliratozott kiadói borítóban. Körülvágatlan, szép példány.
1
20594.

Ehrenfels, Christian von: Kosmogonie. Jena, 1916. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle). VIII + 207 + [1] p. Első kiadás. Christian von Ehrenfels (1859-1932) osztrák filozófus, a gestaltpszichológia előfutárának metafizikai értekezése, oldalszámozáson belül néhány szövegközti ábrával. Fűzve, első kötéstábláján és gerincén címfeliratozott kiadói borítóban. Körülvágatlan, szép példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Madary, Carl [Madary Károly]:  A. Einstein, E. H. Schmitt und Das Ende der ,,Philosophie". Versuch einer Synthese von Carl Madary.  Berlin, 1921. Alberti-Verlag (Druck der Világosság AG., Budapest).  Madary Károly német nyelven írt ismeretelméleti összefoglalója a fizikai világkép Einsteinhez kötődő megbontásának filozófiai következményeit vizsgálja. A szerző a következő évben az okkult gondolkodásról ad közre munkát, illetve okkult előadásokat tart. (Szocializmus, 1922, 188-190). A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen régi katalóguscímkével. Jó példány.
1
20595.

Madary, Carl [Madary Károly]: A. Einstein, E. H. Schmitt und Das Ende der ,,Philosophie". Versuch einer Synthese von Carl Madary. Berlin, 1921. Alberti-Verlag (Druck der Világosság AG., Budapest). Madary Károly német nyelven írt ismeretelméleti összefoglalója a fizikai világkép Einsteinhez kötődő megbontásának filozófiai következményeit vizsgálja. A szerző a következő évben az okkult gondolkodásról ad közre munkát, illetve okkult előadásokat tart. (Szocializmus, 1922, 188-190). A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen régi katalóguscímkével. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Pulver, Max:  Symbolik der Handschrift. Dritte, durchgesehene und erweiterte Auflage mit 186 Figuren.  Zürich-Leipzig, (1940). Orell Füssli Verlag [ny.] 315 + [5] p. + 2 t. (kihajtható, kétoldalas).  Max Pulver (1889-1952) svájci grafológus írásszakértői kézikönyve a személyiség és az íráskép közötti kapcsolatot vizsgálja, oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával gazdagon illusztrálva. A munka első kiadása 1931-ben jelent meg, példányunk a 3., átdolgozott kiadásból való.  Fűzve, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
1
20596.

Pulver, Max: Symbolik der Handschrift. Dritte, durchgesehene und erweiterte Auflage mit 186 Figuren. Zürich-Leipzig, (1940). Orell Füssli Verlag [ny.] 315 + [5] p. + 2 t. (kihajtható, kétoldalas). Max Pulver (1889-1952) svájci grafológus írásszakértői kézikönyve a személyiség és az íráskép közötti kapcsolatot vizsgálja, oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával gazdagon illusztrálva. A munka első kiadása 1931-ben jelent meg, példányunk a 3., átdolgozott kiadásból való. Fűzve, feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse