Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 86

Kovács Imre: Kolontó. Regény. Bp.,[1939.],Cserépfalvi,(Pápai Ernő-ny.), 256 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20549.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

20550.

Rufpreis:
2 000 HUF

20551.

Rufpreis:
1 800 HUF

A Magyar néprajztudomány bibliográfiája 1955-1954 Szerk.: Sándor István. Bp., 1965 Akadémiai. 163p. Kiadói egészvászon-kötés, szép állapotban.
20552.

Rufpreis:
1 200 HUF

Wells, [Herbert George]: Új világ a régi helyén. I. köt. Ford.: Mikes Lajos. Bp., é.n. (cca 1910-1915), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 278+(2) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban.
20553.

Rufpreis:
1 600 HUF

Veres Péter: A protestantizmus és a politika. Bp., 1947, Nemzeti Parasztpárt, 14+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes állapotban.
20554.

Rufpreis:
1 200 HUF

Nagy Ágota (szerk.): Járomfa, mozvány, nőtövény... A nyelvújítás során született szaknyelvünk "szokott és szokatlan" szavai / Konferencia a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban Kazinczy Ferenc születésének 250. évfordulója tiszteletére. A Magyar Nyelv Éve - 2009. Bp., 2009, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. 159 p. Néhány fekete-fehér képpel és ábrával illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A kötetben többek közt Motesiky Árpád: Felvidéki vadásznyelv és szellemiség c. tanulmányával.
20555.

Rufpreis:
1 200 HUF

20556.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kósa László Néphagyományunk évszázadai (gyorsuló idő) 1976. 101p. Kiadói papírkötésben
20557.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

20558.

Rufpreis:
1 400 HUF

Nietzsche, Friedrich:  Also sprach Zarathustra. Ein Buch für Alle und Keinen. Mit Peter Gasts Einführung und einem Nachwort von Alfred Baeumler. [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck von G. Kreysing). 1 t. (címkép) + [8] + 426 + [2] + 42 + [2] p. Friedrich Nietzsche (1844-1900) német filozófus harmadik korszakának nyitó műveként írta meg talányos nyelvezetű, prózaversekben bővelkedő filozófiai művét, a Zarathustrát, morál-ellenes filozófiája alapvetését. A Zarathustra metaforákban bővelkedő szövege könnyen félreértelmezhető, de az bizonyos, hogy Nietzsche gondolkodásának számos eleme itt merül fel erős igénnyel, vallás- és morálkritikája, az emberfeletti ember eszméje, a célelvű fejlődést tagadó örök visszatérés gondolata, illetve a hatalom akarásának mint alapelvnek koncepciója. A filozófus későbbi önéletrajzi írásában, az Ecce homo-ban a Zarathustrát élete fő művének tekintette. A négy részben íródott munka 1883-1885-ben jelent meg, magyarul először 1907-ben, az első magyar Nietzsche-fordítások egyikeként. 1930. évi kiadásunk érdekessége a Nietzsche-életmű gondozója, Nietzsche közeli barátja, a Heinrich Köselitz (Peter Gast) zeneszerző által írt bevezető. Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy. (Kröners Taschenausgabe. Band 75.) Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20559.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Nietzsche, Friedrich:  Werke in zwei Bänden. Ausgewählt und eingeleitet von August Messer. 1-2. Band. [Teljes mű két kötetben.] [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck von J. B. Hirschfeld). 1 t. (címkép) + XXXI + [1] + 581 + [1] p.; 1 t. (címkép) + VII + [1] + 612 p. Friedrich Nieztsche (1844-1900) német filológus, költő, filozófus, a 19. század egyik legnagyobb hatású filozófusa műveinek népszerű kiadása. A gyűjtemény a legfontosabb műveket tartalmazza, nagyrészt kiadási éveik sorrendjében. A kétkötetes válogatás tartalma: Die Geburt der Tragödie aus dem Geiste der Musik [A tragédia születése] (1872) - Unzeitgemässe Betrachtungen: Zweites Stück: Vom Nutzen und Nachteil der Historie für das Leben [Korszerűtlen elmélkedések: Második rész: A történelem hasznáról és káráról] (1876) - Menschlisches, Allzumenschliches [Emberi, túlságosan is emberi] (1878) - Morgenröte: Gedanken über die moralischen Vorurteile [Hajnalpír: Gondolatok a morális előítéletekről] (1881) -Die Fröhliche Wissenschaft [A vidám tudomány] (1882) - Also sprach Zarathustra [Imígyen szóla Zarathustra] (1883) - Jenseits von Gut und Böse. Vorspiel einer Philosophie der Zukunft [Túl Jón és Rosszon: Egy jövőbeli filozófia előjátéka] (1886) - Zur Genealogie der Moral [A morál genealógiája] (1887) - Götten-Dämmerung oder Wie mann mit dem Hammer philosophiert [Bálványok alkonya: Miként filozofálunk kalapáccsal] (1889) - Der Antichrist: Versuch einer Kritik des Christentums [Az Antikrisztus] (1888/1895) - Ecce Homo: Wie man wird, was man ist [Ecce Homo] (1888/1908) - Der Wille zur Macht [A hatalom akarása] (1906). Gyűjteményünk a korai ,,Korszerűtlen elmélkedések" című munkának csupán legfontosabb, második részét közli, a filozófus hagyatékából kiadott, fragmentált szerkezetű összegző művének, a Wille zur Machtnak pedig 1906. évi első kiadásának idejétől kezdve még változó terjedelmű, kötetünkben éppen 491 aforizmából álló gyűjteményét, a mű egyik lehetséges változatát közli. Az elborult elméjű filozófus utolsó műve teljes egészében a hagyatékból került kiadásra, a végső, ma is elismert szövegváltozat az 1960-as évekig váratott magára. Kötetünk függelékképpen közli Nietzsche verseit is, a munka bevezetését August Messer német filozófiatörténész írta. Egységes, feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20560.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF