Schächter Miksa: Sebészeti gyógyítás. Vérzéscsillapítás, érzéketlenítés, sebkezelés. Therapia, a gyógyító tudományok könyvtára IV. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 256+(20) p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban, a borítón minimális kopottsággal.
Zachár Gyula - Roller Mátyás - Lengyel Sándor: Kereskedelmi könyvvezetéstan. I. rész.: Az egyszeres könyvvitel. Kereskedelmi és Pénzintézeti Szakkönyvtár. Bp., 1887, "Gyakorlati Kereskedelmi Tudományok" Folyóirat, (Pesti Könyvnyomda Rt.-ny.), VIII+108 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, az elülső borítón névbejegyzéssel.
Rainprecht Antal György: A szerelem filozófiája. DEDIKÁLT! Bp., 1943, (Franklin-ny.), 147 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással.
Mérei Ferenc: Lélektani napló I-III. köt. I. köt.: Az utalás lélektana. II. köt.: Az élménymegoldás. III. köt.: Az implikált tudás az álomban. Bp., 1985, Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
Raoul Francé: Az állatok csodálatos világa. A Búvár Könyvei XIV. Bp.,én.,Franklin, 303 p.+10 t. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel.
4 db nemzetiségi témájú könyv: Tilkovszky Loránt: Hét évtized a magyarországi németek történetéből 1919-1989.; Nemzetiség és magyarság. Nemzetiségpolitika Magyarországon Trianontól napjainkig.; Zielbauer György: Adatok és tények a magyarországi németség történetéből (1945-1949).; Kővágó László: Nemzetiségek a mai Magyarországon. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Terence McKenna: Istenek kenyere - Kutatás az igazi Tudás Fája után - Növények, szerek és az emberi evolúció története. Bp., 2012, Atrox. Kiadói papírkötés, zsugorfóliában.
Vutkovich Sándor, ifj. dr.: A felsőházak szervezete a főbb államokban. Politikai tanulmány. Pozsony, 1896, Eggenberger-féle könyvkereskedés (Wigand F. K.-ny.), 2 sztl. lev.+ 321+(3) p. Sérült kiadói papírkötés, széteső, javításra szoruló állapotban.