Bücher: Jura

Zahl der Lose: 34

A magyar általános polgári törvénykönyv tervezete. Első szöveg. Bp., 1900, Grill Károly. Kiadói egészvászon kötés, címlap kijár, egyébként jó állapotban.
19266.

Rufpreis:
4 000 HUF

Grecsák Károly: A váltótörvény (1876. évi XXII. törvényczikk) magyarázata, különös tekintettel a m. kir. Curia birói gyakorlatára. Függelékül: A váltóeljárás. Bp., 1897, Athenaeum, VII+1+516 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a címlapon Dr. Csia József kézdivásárhelyi ügyvéd áthúzott névbélyegzőjével és Bedő Joakim jogász (?) beragasztott névcímkéjével és névbejegyzésével.
19267.

Rufpreis:
3 000 HUF

A földbirtokreform törvény és novella. A végrehajtási utasításokkal, a kapcsolatos rendeletekkel, magyarázatokkal, joggyakorlattal és jegyzetekkel. Összeáll.: Máté Imre és Neubauer Ferenc. Bp., 1924, Athenaeum, 267+1 p. Kiadói papírkötés, a felső sarkain szamárfülekkel. Felvágatlan lapokkal.
19268.

Rufpreis:
2 000 HUF

Angyal Pál: Sikkasztás, jogtalan elsajátítás, orgazdaság és bűnpártolás. A magyar büntetőjog kézikönyve 13. köt. Bp., (1936.), Attila-Nyomda, XXVIII+224 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, javított gerinccel, részben felvágatlan lapokkal, néhány lap sarkán kis hiánnyal, néhány foltos lappal.
19269.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Károlyi Árpád:  A magyar alkotmány fölfüggesztése 1673-ban. Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) 68 p. Károlyi Árpád (1853-1940) történész, levéltáros, főként a 16-17. századi magyar és erdélyi politikatörténettel foglalkozott, bécsi levéltári források alapján. Példányunk fűzése laza, az első borítón régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. (Értekezések a történelmi tudományok köréből. XI. kötet, III. szám.) Pamlényi 99. o. Fűzve, sérült, hiányos, javított kiadói borítóban.
19270.

Rufpreis:
3 000 HUF

Barkóczy László - Csató Béla: A rendőri büntető eljárási és ügyviteli szabályok. Összeáll. és jegyzetekkel ellátták: - -. Bp., 1937, Grill Károly, XIV+603 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó szennylapokkal, kissé laza fűzéssel.
19271.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kuncz Ödön: Szövetkezeti jogunk időszerű kérdései. Bp., 1930. Centrum. 22p. Kiadói papírkötésben
19272.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kiszely Gyula: A magyar államkormányzás jövője. 2. kötet. Bp., [1928], Thalia-Kultura, IV, 371 p., Kiadói egészvászon kötésben,
19273.

Rufpreis:
1 800 HUF

19274.

Rufpreis:
3 000 HUF

Közszállítás és anyagellátás 1941/42. A Közszállítási szabályzat és az Anyagellátási rendelkezések magyarázatos kiadása. Szerk.: Somogyi Géza, Kovalóczy Rezső. Hivatalosan átnézett kiadás. Bp., 1941, Közérdekű Könyvkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés. (Ritka!)
19275.

Rufpreis:
2 000 HUF

19276.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

19277.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF