Kakuk Mátyás: Kunszentmárton földrajzi nevei. Szolnok, 1965. Szolnok megyei Tanács VB. rotaprint nyomdája. [4] + 90 p. + 1 t. (kihajtható). Egyetlen kiadás. Az 1964. évi Országos Néprajzi és Nyelvjárásgyűjtő Pályázaton 1. díjat nyert helynévtörténeti dolgozat összesen 500 példányban készült. A több éves nyelvjáráskutató munka helyi adatközlők és levéltári kutatások alapján állt össze, és érdekes képet ad a hivatalos és a valóban használt helyi földrajzi névanyag eltéréseiről. A dolgozat állítása szerint egyes, a háború előtt használatos földrajzi nevek (levente pálya, kaszinó) a társadalmi változásokkal párhuzamosan kikopóban vannak; hogy az állításnak cenzurális okai vannak, vagy valóban ilyen jellegű folyamatok zajlottak az 1960-as években, nem tudhatjuk. A kihajtható térképen Kunszentmiklós belterülete. (Szolnok megyei múzeumi adattár, 2. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
Banner János: A Lehelkürt szolgálatában. Szolnok, 1966. Szolnok megyei Tanács VB. Rotaprint nyomdája. [2] + 58 p. Egyetlen kiadás. Összesen 500 példányban készült muzeológiai szakmunka Banner János (1888-1971) gimnáziumi tanár, ősrégész, muzeológus, egyetemi tanár, az 1873-ban alapított jászberényi Jász Múzeum őrének tollából. A partiumi születésű szerző 1913-1920 között vezette a Lehet-kürt történelmi ereklyéjét is őrző közművelődési intézményt. Anekdotákban bővelkedő visszaemlékezése emlékezetes képet ad a vidéki muzeológia 1910-es évekbeli viszontagságairól, egy, távolról jött, nem jászkun származású tanárembert érő kihívásokról, betekintést nyújt a helyi vezetés és a kisvárosi intelligencia muzeológiával kapcsolatos attitűdjébe, a Jász Múzeum kissé kaotikus, és rendezésre váró gyűjtési elveibe, a Nemzeti Múzeum felől érkező tárgybirtoklási vágy mértékébe. A háborús éveket és tanácsköztársasági hónapokat is feleleveníti a kötet - a bevonuló román katonaság várható zsákmányszerzési próbálkozását azzal a csellel kerülte el a múzeum, hogy hetekkel korábban leszerelt minden feliratot, kiírást; a román katonaság így végül nem lelte meg a Banner János igazgatása alatt jelentősen gazdagodó és rendezettebbé váló tárgy-gyűjteményt. A visszaemlékezés utolsó részében a szerző 1920. évi elmozdításának, majd néhány évvel későbbi rehabilitációjának részletei. (Szolnok megyei múzeumi adattár, 3. szám.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Szabó Lajos: A kunhegyesi szegények és redemptusok ellentéte a XVIII-XIX. század fordulóján. Szolnok, 1966. Szolnok megyei Tanács VB. Rotaprint nyomdája. 84 p. Egyetlen kiadás. Összesen 500 példányban készült társadalomtörténeti-helytörténeti munka a Jászkun Kerület pénzen megváltott területén 1745-től különleges jogálláshoz jutó, földesúri joghatóság alól kikerülő, paraszti gazdálkodást folytató redemptusok és a helyben élő szegényparaszti réteg konfliktusáról. A szakmunka elnyerte az 1964-1965. évi Szolnok megyei Néprajzi és Nyelvjárásgyűjtő Pályázat I. díját. A munka címoldalán a könyv tartalmát illetően kissé félrevezető: ,,Szegények és tanácsbeliek ellentéte Kunhegyesen a XVIII-XIX. század fordulóján" felirat olvasható. (Szolnok megyei múzeumi adattár, 4. szám.) Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
1894-1940 Miskolci iskolai értesítők, 9 db. A Miskolczi M. Kir. Állami Polgári Fiu és Leányiksola, a középkereskedelmi- és ipariskola értesítője az 1893-94. iskolai évről. Szerk.: Gálffy Ignác. Miskolc, 1894, Forster Rezső. Papírkötés, szétvált kötéssel, bélyegzésekkel.; A Miskolczi Községi Elemi Iskolák és a Városi Női Ipariskola értesítője az 1894/95 - 1899/900. tanévekről. Miskolc, 1900, Szelényi. Borítóhiánnyal, bélyegzésekkel.; A Miskolci M. Kir. Állami Hunfalvy János Reáliskola XVII. évi értesítője az 1933-34. iskolai évről./XVIII. évi értesítője az 1934-35. iskolai évről./XXII. évi évkönyve az 1938-39. iskolai évről. + Visszapillantés a Miskolci M. Kir. Állami Hunfalvy János Gimnázium 22. éves multjára. Miskolc, 1934-1939., Ifj. Ludvig István. Kiadói papírkötések, változó állapotban, régi intézményi bélyegzésekkel.; Miskolc Thj. Város Nőipariskolájának évkönyve az 1939-40. iskolai évről. Miskolc, 1940, Ludvig István. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzésekkel.; A Miskolci M. Kir. Állami Fa- és Fémipari Szakiskola értesítője 1933-34. tanév/1934-35. tanítási év. Miskolc, 1934-1935, Schvarcz Soma. Kiadói papírkötések, régi intézményi bélyegzésekkel.
1913 A Magyar Szent Korona Országainak helységnévtára a posta-távírdahivatalok és vasúti távírdák használatára. Szeged, 1913, Endrényi Lajos-ny., VI+(2)+886 p. Egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült, fakó gerinccel, néhány szamárfüles lappal.
Auernheimer, Raoul: Wien. Bild und Schicksal. Wien, 1938, Otto Lorenz Verlag. Egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, koszos, foltos borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Paléologue, Maurice: Róma. Ford. és a képanyagot berendezte: Supka Géza. Bp., [1930], Genius, 324 p. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, tulajdonosi bélyegzővel, helyenként kissé foltos, néhány lap széle kissé sérült.