Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 263

Alvinczy Sándor: A Szaharában. Utirajzok és tanulmányok. Bp.,én., Franklin-ny., 243+2 p. Szövegközti illusztrációkkal. Sérült félvászon kötés, kijáró, foltos lapokkal.
19012.

Rufpreis:
6 000 HUF

Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 (színes kihajtható térkép) t.; 4+1+268-488 p. +1 (színes kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19013.

Rufpreis:
8 000 HUF

Almásy László:  Az ismeretlen Szahara. 94 képmelléklettel, térképpel. Budapest, [1934]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 216 p. + 32 t. (kétoldalas). Első kiadás. Almásy László 1929-1934 között megtett afrikai (szaharai) kutatóútjáról írt műve először 1934-ben jelent meg, a festett, aranyozott kötésváltozat kizárólag az első kiadás sajátja. Néhány oldalon enyhe foltosság. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben.
19014.

Rufpreis:
5 000 HUF
9

Stein Aurél:  Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. Száz képpel és térképpel. Budapest, [1931]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + 183 + [1] p. + 32 t. (kétoldalas) Stein Aurél (1862-1943) magyar származású brit Kelet-kutató kisebb megszakításokkal 1886-tól dolgozott az indiai brit adminisztrációnak, több helyi egyetemen is oktatott, 1900-1931 között négy nagy hatású expedícióban térképezte fel Belső-Ázsia fehér foltjait. Néprajzi kitérőkben gazdag útírása egy kisebb, 1926-ban megtett kutatóútjának beszámolója, melynek során India északnyugati, sivatagos és hegyvidékekkel szaggatott tájait járta be, az egykori hódító, Nagy Sándor hadvezér útja által inspiráltan. A munka eredeti nyelven először 1929-ben jelent meg, ,,On Alexander's Track to the Indus" címmel. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Ovális emblémájú kötésváltozat. Jó példány.
19015.

Rufpreis:
3 000 HUF

19016.

Rufpreis:
2 400 HUF

Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, foltos lapok.
19017.

Rufpreis:
1 400 HUF

E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borító, foltos lapokkal.
19018.

Rufpreis:
1 400 HUF

19019.

Rufpreis:
5 000 HUF

19020.

Rufpreis:
2 800 HUF

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás, kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papírtokban, a kísérőfüzet néhány lapja gyűrött.
19021.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szabó Zoltán: Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Bp., Cserépfalvi. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19022.

Rufpreis:
8 000 HUF

Cholnoky Jenő 6 darab műve a Singer és Wolfner kiadásában: Cholnoky Jenő: A tenger. Bp., 1931, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés + Cholnoky Jenő: Az egyenlítőtől a sarkvidékig. Bp.,1930, Singer és Wolfner. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés + Cholnoky Jenő: A jégvilág. A sarkkutatások története. 67 kép és 14 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kissé kopott aranyozott kiadói egészvászon kötésben + Cholnoky Jenő: A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötés + Cholnoky Jenő: A Föld megismerésének története. Bp., 1932, Singer és Wolfner. Egészvászon kötés + Cholnoky Jenő: Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. Bp., 1930, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben.
19023.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF