Militaria

Zahl der Lose: 178

1918-19 vitéz Fejes (Fejfarek) József (1890-1972), a 69. gyalogezred főhadnagyának, későbbi miniszter-helyettesnek a francia hadsereg által vezetett I. világháborús hadifogoly könyvecskéje, számos francia nyelvű bejegyzéssel, kissé foltos és sérült borítóval, kijáró és tűzés mentén kissé foltos lapokkal
17665.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

cca 1900-1940 4 db vegyes katonai fotó
17666.

Rufpreis:
2 000 HUF

1945 Orvosi vény (recept), amit 1945. április 14-én egy kobergi gyógyszertárban készítettek el
17667.

Rufpreis:
4 000 HUF

1916 Nagyszeben előtti honvéd állás, hátoldalon feliratozott fotó, foltos, 13×18 cm
17668.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

1938 Vitéz nagylaki Rátz Jenő (1882-1952) vezérkari főnök, későbbi honvédelmi miniszter, miniszterelnök-helyettes, felsőházi elnök levele MOVE rajverseny meghívásra válaszolva, egy géppel írt oldal, Rátz Jenő autográf aláírásával, fejléces papíron
17669.

Rufpreis:
8 000 HUF

1927 Pécs, a Zrínyi Miklós M. Kir. Reáliskola tablója, főigazgató Beksics Olivér ezredes, fotó, felületén törésnyom, 19,5×29 cm
17670.

Rufpreis:
2 400 HUF

Veszteség lajstrom az elesettekről, 1914. 28./.8., a Monarchia összes nyelvén.
17671.

Rufpreis:
4 000 HUF

Veszteség lajstrom az elesettekről, 1914. 2./.9., a Monarchia összes nyelvén.
17672.

Rufpreis:
4 000 HUF

Doberdó induló. Szövegét és zenéjét írta: Weiner István. A Nemzeti Royal Orfeumban énekli: K. Solti Hermin. Bp.-Lipcse, 1918, Rózsavölgyi és Társa (Pesti Könyvnyomda). Kotta. 3p. Kiadói szecessziós papírborítóban, szélén apró lyukakkal.
17673.

Rufpreis:
3 000 HUF

1937 A M. Kir Honvéd Ludovika Akadémia I. főcsoportjának 1937 augusztus 20-án felavatott akadémikusai, nagyméretű tablófotó, rajta Szombathelyi Ferenc, vitéz Behtlenfalvay Károly, vitéz Mező Endre, vitéz Benáczy Károly, Baumann István későbbi vezérőrnagy és más magas rangú tisztekkel; az akadémikusok közt Vitéz Makray Ferenc, későbbi ejtőernyős százados, Pápa aparncsnoka 1945-ben, Rohonczy Imre, báró felsőpulyai (1914-) későbbi huszár százados, vitéz Benő Ernő, vitéz Makray Ferenc stb.. Brunhuber Béla fotója, foltos, paszpartuban. 28x35 cm
17674.

Rufpreis:
6 000 HUF
14

I. világháborús hadapród portréja szalagsávval, átrajzolt fotó, jelzés nélkül, 38,5x27 cm, üvegezett fakeretben.
17675.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1940 Kitüntetésekkel dekorált, bal kezében dísztőrt (?) tartó magyar repülőtiszt esküvői fotója, további katonákkal a csoportban, jelzés nélküli fotó, 16x18 cm
17676.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF