Speer, Albert (szerk.): Az új német építőművészet. Neue Deutsche Baukunst. (Korrektúranélküli kefelenyomat.) Berlin, 1940. Volk und Reich Verlag (Druck: Gebrüder Mann). 103 + [1] p. Az Albert Speer birodalmi főépítész és Rudolf Wolters által szerkesztett, német-magyar bilingvis építészeti album a totalitárius német állam monumentális építészeti motívumkincsébe nyújt betekintést, a 25. oldaltól egész oldalas fotóanyaggal, a fotóanyag alatt kétnyelvű képfeliratozással. A szigorú szimmetria és a monumentalitás iránti igény már a Weimari Köztársaság urbanisztikai törekvéseiben is tapasztalható volt, ám a nemzetiszocialista időkben a jelenség új szintre emelkedett. Példányunk első nyomtatott oldalán kiadói felülbélyegzés: ,,Unkorrigierter Probedruck - Korrektúranélküli kefelenyomat, El nem adható" felirattal. A kereskedelmi forgalomba nem került kötet - vélhetően ritkasága miatt - elkerülte a cenzorok figyelmét, így nem szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Példányunk levelein halvány foltosság. Babérkoszorúba foglalt szvasztikával díszített, hiányos gerincű, foltos kiadói egészvászon kötésben.
Lee Friedlander: In the Picture. Self-Portraits 1958-2011. New Haven, 2011, Yale University. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Robert Adams amerikai fotográfus 2 db könyve/albuma: This Day. Photographs from Twenty-Five Years. The Northwest Coast. + The Sea Stories. New Haven, 2011, Yale University. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Robert Adams amerikai fotográfus 2 db könyve/albuma: Denver. A Photographic Survey of the Metropolitan Area, 1970-1974. + What We Brought: The New World. Scenes from the Denver Metropolitan Area, 1970-1974. New Haven, 2009, Yale University. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Don Péter - Pogány Gábor: Magyar szoborkészítők jelzéstára. Az egyik szerző, Don Péter által DEDIKÁLT példány! Bp., 2003, Auktor. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Tóth Ervin: Fametszet a XX. században. Némedy Gyula előszavával. (Számozott, kétszeresen dedikált.) [Budapest], 1939. MEGE (Ablaka György ny., Szeged). 40 + [2] p. + 5 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Tóth Ervin (1910-1999) művészettörténész tanulmánya a fametszés XX. századi hagyományait méltatja, oldalszámozáson belül számos magyar és külföldi grafikusművész - többek között Varga Nándor Lajos, Gáborjáni Szabó Kálmán, Gy. Szabó Béla, Molnár C. Pál, Buday György - munkáinak közzétételével. Kolofon: ,,E könyvből Ablaka György nyomdájában 250 példány készült. Ebből számozott: I-L-ig, és 1-150-ig. Az I-L. műveket a szerző és az előszó írója aláírták. A számozás sorrendjében ez a 150. [példány]". Dedikációk: Nagy szeretettel Kabók Győző bátyámnak, aki saját magából, kitűnő alakító képességével metszi ki a magyar jellemeket. Szeged, 1939. aug. 17". ,,Egy megkésett dedikálás Molnár János műgyűjtő barátomnak, változatlan tisztelettel. Kecskemét, 1981. II. 12. Tóth Ervin". Példányunk fűzése meglazult, a címoldalon foltosság. (A Magyar Exlibrisgyűjtők és Grafikabarátok Egyesületének nyolcadik kiadványa.) Prov.: Kabók Győző; Molnár János. [Kabók Győző (1881-1949) kabaré- és karakterszínész; Molnár János helytörténész, kecskeméti népművészeti és könyvgyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos magyar író, költő erdélyi úti kalauza, számos erdélyi költő, író kecskeméti házigazdája az 1960-1980-as években.] Fűzve, színes, illusztrált, sérült, foltos kiadói borítóban.
Bortnyik Sándor kiállítása. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész, grafikus műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a gerincen apró sérüléssel.
A konzerválás és restaurálás kézikönyve. Kézirat gyanánt. Szerk.: Lakos Lajos. Bp., 1952., Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 8+88 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Betty Edwards: Jobb agyféltekés rajzolás. A kreativitás és a művészi magabiztosság fejlesztésének új útja. Bp., 2009, Bioenergetic. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
Balogh Zolán - H. Szilasi Ágota: Művészek és mecénások Salgótarjánban. 1922-1946. Kiállítási katalógus. Salgótarján, 1989., Nógrádi Sándor Múzeum, 24 p. Fekete-fehér fotókkal, közte Bátki József, Bóna Kovács Károly és Fayl Frigyes műveivel illusztrált. Kiadói néhol szakadt papírkötés. Megjelent 1000 példányban.