Militaria

Zahl der Lose: 120

1915 Abony, Dr. Györe Pál ügyvéd, tartalékos hadnagy, a budapesti m. kir. 29-ik honvédgyalogezred III. zlj. 10-ik századának parancsnoka gyászjelentése, kis szakadással
17519.

Rufpreis:
4 000 HUF

1944, "Honvédek (...) Kitartás! Éljen Szálasi!", II. világháborús kétoldalas röplap, egyik oldalán szöveggel, másik oldalán nyilaskeresztes és Sztálint ellenző illusztrációval, 22x14,5 cm
17520.

Rufpreis:
12 000 HUF

1944 "Fegyverbe magyarok!", II. világháborús röplap, kétoldalas, 26x15 cm
17521.

Rufpreis:
8 000 HUF

1944 "Harc az utolsó csepp vérünkig! Csak fegyverrel kezünkben szabadíthatjuk fel hazánkat! (...)", szovjetellenes II. világháborús röplap, kétoldalas, lap tetején felületi kopással, 25,5x15 cm
17522.

Rufpreis:
8 000 HUF

1916 Székelyudvarhely, katonai igazolványi lap (Militärschein) a cs. és kir. 82. székely gyalogezred (K.u.k. Infanterieregiment Freiherr von Schwitzer Nr. 82.) tagja részére, kissé viseltes állapotban, szakadásokkal
17523.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1910-1915 Katona vagy tisztviselő portréja, Koronás Érdemkereszt és Jubileumi Udvari Emlékérem kitüntetésekkel, keményhátú fotó, kissé sérült, körbevágva, 24,5x21,5 cm
17524.

Rufpreis:
2 800 HUF

1916 A m. kir. 7. hadsereg parancsnokság körlevele, a fronton használatos fény és kendőjelzésekről a monarchia hadseregének légierejét alkotó repülőgépek számára.
17525.

Rufpreis:
8 000 HUF

Vasutas és közlekedési tiszteket ábrázoló felvételek, össz. 40 db vegyes, régi és modern fotó, változó állapotban, 5,5x4 cm és 14x9 cm között
17526.

Rufpreis:
2 400 HUF

cca 1880-1890 Katonatiszt portréja, keményhátú fotó Mertens és Tsa budapesti műterméből, 11x6,5 cm
17527.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1880-1900 Hadapród tiszthelyettes portréja, keményhátú fotó Langsfeld Mór M. kaposvári műterméből, kissé kopott, 11x6,5 cm
17528.

Rufpreis:
4 000 HUF

1919 Román katonák, köztük több tiszt, vasutasok és népviseletbe öltözött emberek a békéscsabai pályaudvaron, Weisz Sándor békéscsabai fényképész pecséttel jelzett fotólapja, törésnyomokkal, hátoldalán ázásnyommal, 9x14 cm
17529.

Rufpreis:
4 000 HUF

1899 Katonatiszt családja körében, kabinetfotó Mertens és Tsa budapesti műterméből, hátoldalán dedikációval, 22x13,5 cm
17530.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF