Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 88

Madary, Carl [Madary Károly]:  A. Einstein, E. H. Schmitt und Das Ende der ,,Philosophie". Versuch einer Synthese von Carl Madary.  Berlin, 1921. Alberti-Verlag (Druck der Világosság AG., Budapest).  Madary Károly német nyelven írt ismeretelméleti összefoglalója a fizikai világkép Einsteinhez kötődő megbontásának filozófiai következményeit vizsgálja. A szerző a következő évben az okkult gondolkodásról ad közre munkát, illetve okkult előadásokat tart. (Szocializmus, 1922, 188-190). A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen régi katalóguscímkével. Jó példány.
20356.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Ferenczi Sándor:  A pszichoanalizis haladása. Értekezések.  Budapest, 1919. Dick Manó kiadása (,,Jókai" és Löbl Mór ny.) 213 + [1] p. Első kiadás.  Ferenczi Sándor (1873-1933) idegorvosnak - Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársának - összefoglalása a pszichoanalitikus vizsgálódások előrehaladásáról, számos kortárs esettanulmánnyal.  Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20357.

Rufpreis:
2 400 HUF

20358.

Rufpreis:
2 400 HUF

20359.

Rufpreis:
1 800 HUF

Téglás J. Béla: A történeti pasquillus a magyar irodalomban. Szeged, 1928. Magyar Irodalomtörténeti Intézet (Prometheus ny.) 214 + [2] p. Korrajzba ágyazott irodalomtörténeti értekezés a verses gorombaság, verses gúnyirat nálunk is virágzó műfajáról a humanista kezdetektől a reformáció korán át a reformkor politikai gúnyverseiig. (Értekezések a M. Kir. Ferencz József Tudományegyetem Magyar Irodalomtudományi Intézetéből. 7. szám.) Fűzve, kiadói borítóban.
20360.

Rufpreis:
1 800 HUF

20361.

Rufpreis:
1 800 HUF

Pinski, F[riedrich]:  Der höchste Standpunkt der Transzendentalphilosophie. Versuch einer Vervonnständigung uns systematischen Darstellung der letzten Gedanken Immanuel Kants.  Halle an der Saale, 1911. Verlag von Hugo Peter (Buchdruckerei des Waisenhauses in Halle an der Saale). VI + [2] + 151 + [1] p. Egyetlen kiadás.  Friedrich Pinski berlini reálgimnáziumi tanár értekezése az Immanuel Kant ,,A tiszta ész kritikája" című filozófiai nagymű által alapított, ismeretelméleti érdeklődésű transzcendentális filozófia alapkérdéseiről. A címoldalon katalógusbejegyzés.  Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20362.

Rufpreis:
1 800 HUF

Lénárd Ferenc:  A lélektan útjai.  Budapest, (1947). Franklin-Társulat (ny.) 269 + [3] p. Első kiadás.  Lénárd Ferenc (1911-1988) pszichológiatörténeti munkája a téma alapvető monográfiája az ókortól a kortárs elméletekig.  (A búvár könyvei, XXV. kötet.)  Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, enyhén kopott kiadói védőborítóban.
20363.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gergő Endre: Materialista lélektan. Alapvetés. (Budapest, 1925). Nova Irodalmi Intézet (Globus Nyomdai Műintézet). 239 + [1] p. Egyetlen kiadás. Gergő (született Greiner) Endre (1894-1944) kereskedelmi levelező, joghallgató, a Tanácsköztársaság Közoktatási Népbiztosságának tisztviselője. Pszichológiai érdeklődését jelzik folyóiratokban megjelenő szakcikkei. ,,Materialista lélektan" című munkája egyben első megjelent kötete, melyben Edmund Husserl német filozófus idealista filozófiájának téziseit vitatja. Példányunk fűzése kissé laza. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
20364.

Rufpreis:
1 800 HUF

(Kendi Miklós): Grafológus automata. Minden kézírásból őszinte jellemrajzot készít. 126264. számú magyar szabadalom. (Budapest), [1939]. (Szerző - Athenaeum Nyomda). 7 + [1] p. + 1 melléklet (21 hártyapapír grafológiai írásminta, I-XXI-ig számozva). Első kiadás. Kendi Miklós belvárosi kereskedő Grafológus automatája a mellékelt hártyapapír mellékletek segítségével segítséget nyújt a kéziratért felelős személy jellemének pontos azonosításában. A belív oldalain szöveges tájékoztató. (A találmányt a Nemzeti Újság 1939. március 10-i száma ismertette.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20365.

Rufpreis:
1 800 HUF

20367.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Jung Károly: Az emberélet fordulói. Gombosi népszokások. (Aláírt.) [Újvidék], 1978. Forum Kiadó (Minerva Nyomda, Szabadka). 328 + [4] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Egyetlen kiadás. A címlapon Jung Károly saját kezű aláírása. Részlet Voigt Vilmos méltatásából: ,,Akik figyelemmel kísérték az utóbbi évtizedben a jugoszláviai hungarológiai kutatások rohamos fejlődését, valamint ennek keretében a szorosabb értelemben vett néprajzi-folklorisztikai vizsgálatok megizmosodását, örömmel állapíthatják meg, hogy immár monografikus áttekintés is született... Büszkén írhatom le, hogy az olvasó a legteljesebb magyar szokásleírást tartja kezében: nem csak a jugoszláviai magyar, hanem egyáltalán a magyar néprajzkutatás ilyen áttekintést még nem tett közzé ... Számos olyan kérdésre tér ki e munka, amellyel eddig nem, vagy igen keveset foglalkozott a teljes magyar néprajzi kutatás. Magam szinte minden fejezetben találtam olyan adatokat, vagy összefüggéseket, amelyek legalábbis a publikált magyar néprajzi szakirodalomban nem voltak ismeretesek ... Néprajzkutatók >>a parasztélet rendje>az emberi élet szokásai
20368.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF