Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 88

Veres Péter: Mit ér az ember, ha magyar. Levelek egy parasztfiúhoz. Bp., [1943.], Magyar Élet, (Krakauer és Várnai V.-ny.), 255 p. 3. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült kötéssel.
20332.

Rufpreis:
2 800 HUF

Dr. Apáthy István. A fejlődés törvényei és a társadalom. A Magyar Társadalomtudományi Egyesület Könyvtára 1. sz. Bp., 1912, Magyar Társadalomtudományi Egyesület (Kolozsvár, Altai K. Albert-ny.), VIII+277+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, kopásokkal, belül a lapok jó állapotban.
20333.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kovács Imre: A kivándorlás. Szolgálat és Írás Munkatársaságának Könyvei 6. Bp., (1938.),Cserépfalvi,(Pápai Ernő-ny.), 199 p. Első kiadás! Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, hiányos borítékkal.
20334.

Rufpreis:
2 800 HUF

Szabó Zoltán: Szerelmes földrajz. Bp.,[1942.], Nyugat, 202+2 p. Első kiadás! Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal.
20335.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kármán Mór: Közoktatásügyi tanulmányok. II. Közoktatásunk multja. Bp., 1911, Franklin, VIII+271+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, névbélyegzéssel, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel, kissé foltos lapokkal, az utolsó lapon jegyzettel.
20336.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szabó Imre: Népnevelési egyletekről. Népirat 6. Esztergom, 1868, Esztergomi-Irodalmi-Egylet, (Horák Egyed-ny.), 21 p. Kiadói papírkötés,
20337.

Rufpreis:
2 800 HUF

20338.

Rufpreis:
2 800 HUF

Diószegi Vilmos: A pogány magyarok hitvilága. (Dedikált.) Budapest, 1967. Akadémiai Kiadó (Akadémiai Nyomda). 142 + [6] p. + 14 t. (dupla oldalas: 41 képpel). Első kiadás. Dedikált: ,,[Vincze] Pistának barátsággal [Diószegi] Vili. Bp., 1968. III. 15.'' A tudományos világot régóta foglalkoztatja a pogány magyarok hitvilága. A szerző összehasonlító vizsgálatok alapján közelít a kérdéshez: a magyar népi szellemi kultúra ide tartozó területeit összeveti a rokon népek és a magyarokkal rokon kultúrájú népek folklórjával, s a közös motívumok történeti párhuzamai alapján bizonyítja, hogy a magyar szellemi kultúra etnikus sajátságait nem a honfoglalás után vettük át a szomszéd népektől. Ezzel a módszertani elvvel bontja ki a pogány magyar világképét, a természetfeletti világról alkotott felfogásukat, s e természetfeletti erőkkel ,,érintkező" személy, a sámán alakját. A sámánokról szóló anyagot szibériai és mongóliai népek körében is tanulmányozta. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] (Kőrösi Csoma kiskönyvtár 4.) Fűzve, enyhén kopott kiadói borítóban, jó példány.
20339.

Rufpreis:
4 000 HUF

20340.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

20341.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Hayek, Max:  Das Geheimnis der Shrift. Eine Studeie über den Graphologen Rafael Schermann. Leipzig-Wien, 1923. Verlag der Wiener Graphischen Werstätte (Druck der Offizin der Waldheim-Eberle AG., Wien). 1 t. (címkép) + 159 + [1] p. + hibajegyzék. Első kiadás. Max Hayek (1882-1944) német újságíró, műfordító és grafológus tanulmánya Rafael Schermann grafológus szakmai eredményeiről, oldalszámozáson belül számos szövegközti grafológiai ábrával. Aranyozott gerincű, feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20342.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20343.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF