Mérei Ferenc: Lélektani napló I-III. köt. I. köt.: Az utalás lélektana. II. köt.: Az élménymegoldás. III. köt.: Az implikált tudás az álomban. Bp., 1985, Művelődéskutató Intézet. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
Simonyi Zsigmond: A magyar határozók. Bp., 1888., MTA,(Franklin-ny.), 4+456 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzésekkel.
Nietzsche, Friedrich: Der Wille zur Macht. Versuch einer Umwertung aller Werte. Mit einem Nachwort von Alfred Baeumler. [Lipcse] Leipzig, (1930). Alfred Kröner Verlag (Druck der Spamerschen Buchdruckerei). 1 t. (címkép) + [8] + 716 + 40 + [4] p. Friedrich Nietzsche (1844-1900) harmadik korszakának meghatározó jelentőségű műve. A hatalom akarása, mint központi rendező elv már korábban is megjelenik a filozófus gondolatrendszerében, ám a ,,Die Wille zur Macht" címen ismert kötet nem jelent meg a szerző életében, azt csak halála után állították össze a filozófus tanítványai. A filozófiai nihilizmust vállaló, a vallással és a köznapi morállal leszámoló kötet számos nietzschei aforizmából áll össze, és a fenti címen először 1901-ben jelent meg. A kötetünkben is szereplő, és legbefolyásosabbnak tekintett, 4 könyvre tagolódó, 1067 aforizmából összeállított változat viszont csak 1906-ban, teljes magyar fordítására pedig 2002-ig kellett várni. Számos oldalon aláhúzás. (Kröners Taschenausgabe, Band 78.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Dacqué, Edgar: Urwelt Sage und Menschheit. Eine naturhistorisch-metaphysische Studie. Fünfte Auflage. München-Berlin, 1928. Druck und Verla von R. Oldenbourg. [12] + 367 + [5] p. Edgar Dacqué (1878-1945) német paleontológus és geológus a mítoszok tükrében nyomozza az őslénytan és a földtörténeti korok kérdéseit, többek között az atlantiszi mítosz helyénvalóságának kérdésére is kitérve. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. A munka első kiadása 1924-ben jelent meg, példányunk az ötödik kiadásból való. A címlapon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés, számos oldalon aláhúzás. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
Sipos Sándor: Ipari nyersanyagok világtermelése. Budapest, 1941. Gergely R. könyvkereskedése (Athenaeum ny.) 335 + [1] p. Egyetlen kiadás. A nemzetgazdaságok nyersanyagtermelésének fölmérése a megkezdődött világháború torzító hatásai miatt az 1937. év adatain alapulnak. A szerző három évvel később újabb műben megismételte kutatását. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. BOEH VIII. 527. Poss.: Szász Antal budapesti hites könyvvizsgáló. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Vulcanescu, Romulus: Etnografia: Stiinta culturii populare. (Dedikált.) [Bukarest] Bucuresti, 1966. Editura Stiintifica (Interprinderea Poligrafica Informatia). 108 + [4] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. A címlapon francia nyelvű dedikáció: ,,A mon ancien ami István Vincze hommage de Romulus Vulcanescu. 966" Romulus Vulcanescu néprajtudósnak a moldovai és erdélyi román népéletet és tárgyi kultúráját bemutató kötetét oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra illusztrálja. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Radó Sámuel: Népies politika. Bp., 1910, szerzői kiadás (Franklin-ny.), VII+(1)+368+(2) p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé vetemedett kötéstáblákkal, egyébként jó állapotban.
Sebestyén Ádám: A bukovinai andrásfalvi székelyek élete és története Madéfalvától napjainkig. Szekszárd, 1972, Tolna Megyei Tanács VB. Művelődésügyi Osztálya. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón ázásnyomokkal. Megjelent 3000 példányban.
Balla Antal: A liberalizmus történelme. Gazdasági és politikai tanításai. Bp., 1926, Légrády, 364 p. Első kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
Vadnay Tibor: A magyar jövő. Közgazdaság- és szociálpolitikai tanulmány. Bp., 1918, Athenaeum, 271+(1) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.