Méray-Horváth Károly: Társadalomtudomány mint természettudomány. Budapest, 1912. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. 261 + [1] p. Egyetlen kiadás. Méray-Horváth Károly újságíró, szociológus, polgári radikális ideológus civilizációtörténeti áttekintése, mely a militarizmusként minősített társadalmi jelenségek elleni küzdelem jegyében vázolja saját, és végső soron a társadalmi érzékenység felébredésében kulminálódó, szekuláris üdvtörténetét. A természettudományos végzettséggel nem rendelkezdő szerző orvosi metaforikával átszőtt retorikájú műve társadalmi reformok reményével várja a bizonyosan bekövetkező szebb jövőt, mely meghalad minden addigit. A szerző művét Jászi Oszkárnak és aktivista barátainak ajánlotta. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. (Szociológiai könyvtár.) Enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben.
Vadnay Andor: A Tiszamellékről. Tanulmány az alföldi munkáskérdésről. Budapest, 1900. Budapesti Hirlap Ujságvállalata (ny.) 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vadnay Andor (1859-1901) országgyűlési képviselő, ellentmondásos megítélésű, számos sajtóperbe keveredett publicista, Csongrád megye frissebben kinevezett főispánja az alföldi parasztság között terjedő agrárszocialista mozgalom kiváltó okait vizsgálja a főispáni pozíció távlatából. Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy. BOEH V: 1298. Kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán címfeliratot hordozó címkékkel. Jó példány.
Gedat, G[ustav] A[dolf]: A bumeráng visszaröppen. Könyv arról, miként kell átélni korunk és a világ válságos kérdéseit. Fordította Kutas Kálmán. Budapest, 1936. Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt. 120 p. Egyetlen magyar kiadás. Gustav-Adolf Gedat (1903-1971) német pedagógiai író, a német evangélikus Keresztény Ifjúsági Egylet (CVJM - Christlicher Verein Junger Menschen) munkatársának kulturális beszámolói a világ számos részében tett utazásai nyomán a keresztény civilizáció továbbélésének esélyeiről. Az ifjúsági író - szembehelyezkedve az Egyesült Államok centrumaiban tapasztalható profitközpontú, haszonelvű gondolkodással - jelentős várakozásokkal fogadta a nemzetiszocialista fordulatot, annak számos szociális ígéretét üdvözölte, azt gondolva, hogy a nemzetiszocialista fordulat valódi társadalmi reformot jelent, mely a haszonelvűség és materializmus béklyóiból ki tudja vezetni a közép-európai civilizációt, ám az író és pedagógus az 1930-as évek végére összetűzésbe került a nemzetiszocialista rezsimmel, és a CVJM-ben végzett munkájáról is le kellett mondania, nem utolsósorban azért, mert a hitleri rezsim valamennyi ifjúsági szervezet bekebelezését célul tűzte ki. Jelen munkájában a szerző még nem érezteti ezt az aggodalmat, helyette utazásai nyomán eltérő civilizációk radikálisan más emberképéről ír, valamint arról, hogy a jelenség hosszabb távon jó eséllyel geopolitikai konfliktusokhoz vezet. A szerző a háború után politikusi karriert futott be. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
Bárány Gerő: Philosophiai essayk. Budapest, 1910. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai Rt. (ny.) [4] + 208 p. Első kiadás. Bárány Gerő (1878-1939) filozófus, egyetemi tanár esszéi. A címoldalon az egykori tulajdonos könyvet méltató jegyzetei, néhány oldalon ugyanattól a kéztől származó széljegyzet. A címoldalon apró foltosság, kötetünk első és utolsó íve megerősítve, utolsó levelén apró, a szövegtestet nem érintő pótlás, az első előzéken könyvkötői bélyegzés. Korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel (Tumidalszky Jenő, Budapest). Jó példány.
Bangha Béla: A katolikus egyház krisztusi eredete. Budapest, 1923. Magyar Kultúra (Pallas Rt. ny.) IV + 263 + [1] p. Első kiadás. Bangha Béla jezsuita szerzetes, teológus, sajtószervező (1880-1940) egyházvédelmi munkájában erősen érvel a katolikus egyház teológiai, társadalmi és tudományos igazságai mellett, vallja az egyház modernségét és felkészültségét, számot vet az egyházi kritikával, valamint bírálja a katolikus egyház ellenfeleit, különösképpen a gazdasági- és sajtóvonatkozásban. Néhány oldalon aláhúzások, néhány levélen apró szakadásnyom, egy levélen a szövegtükröt nem érintő apró hiány. (Katolikus kultúrkönyvtár, IV. kötet.) Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró hiány.
Richard Böck: Der Deutschen volkszahl und sprachgebiet in den europäischen staaten. Berlin, 1870. J. Guttentag. 308 p. + Kiadói papírborítóval. egy lap (238. Hiányzik) szétvált füzéssel
H[arkai] Schiller Pál: A sajtóhibák keletkezésének pszichológiai oknyomozása. Bp., 1931, Radó, 68 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, de belül jó állapotban.
Tessedik Sámuel, Berzeviczy Gergely: A parasztok állapotáról Magyarországon. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A mai magyar szociálpolitika. Az 1939. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Közzéteszi Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc m. kir. t. t., belügyminiszer. Szerk.: Mártonffy Károly. A korszerű közszolgálat útja 10. Bp., 1939., M. Kir. Állami Nyomda. 1030 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, gyűrődésnyomokkal a borítón. Volt könyvtári példány.