Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 88

20369.

Rufpreis:
1 400 HUF

Vadnay Andor: A Tiszamellékről. Tanulmány az alföldi munkáskérdésről. Budapest, 1900. Budapesti Hirlap Ujságvállalata (ny.) 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vadnay Andor (1859-1901) országgyűlési képviselő, ellentmondásos megítélésű, számos sajtóperbe keveredett publicista, Csongrád megye frissebben kinevezett főispánja az alföldi parasztság között terjedő agrárszocialista mozgalom kiváltó okait vizsgálja a főispáni pozíció távlatából. Az első előzéken régi tulajdonosi könyvjegy. BOEH V: 1298. Kiadói kartonkötésben, a gerincen és az első kötéstáblán címfeliratot hordozó címkékkel. Jó példány.
20370.

Rufpreis:
1 400 HUF

20371.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bárány Gerő: Philosophiai essayk. Budapest, 1910. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai Rt. (ny.) [4] + 208 p. Első kiadás. Bárány Gerő (1878-1939) filozófus, egyetemi tanár esszéi. A címoldalon az egykori tulajdonos könyvet méltató jegyzetei, néhány oldalon ugyanattól a kéztől származó széljegyzet. A címoldalon apró foltosság, kötetünk első és utolsó íve megerősítve, utolsó levelén apró, a szövegtestet nem érintő pótlás, az első előzéken könyvkötői bélyegzés. Korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel (Tumidalszky Jenő, Budapest). Jó példány.
20372.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bangha Béla: A katolikus egyház krisztusi eredete. Budapest, 1923. Magyar Kultúra (Pallas Rt. ny.) IV + 263 + [1] p. Első kiadás. Bangha Béla jezsuita szerzetes, teológus, sajtószervező (1880-1940) egyházvédelmi munkájában erősen érvel a katolikus egyház teológiai, társadalmi és tudományos igazságai mellett, vallja az egyház modernségét és felkészültségét, számot vet az egyházi kritikával, valamint bírálja a katolikus egyház ellenfeleit, különösképpen a gazdasági- és sajtóvonatkozásban. Néhány oldalon aláhúzások, néhány levélen apró szakadásnyom, egy levélen a szövegtükröt nem érintő apró hiány. (Katolikus kultúrkönyvtár, IV. kötet.) Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban, az első fedőborítón apró hiány.
20373.

Rufpreis:
1 000 HUF

20374.

Rufpreis:
1 200 HUF

Richard Böck: Der Deutschen volkszahl und sprachgebiet in den europäischen staaten. Berlin, 1870. J. Guttentag. 308 p. + Kiadói papírborítóval. egy lap (238. Hiányzik) szétvált füzéssel
20375.

Rufpreis:
1 000 HUF

20376.

Rufpreis:
1 600 HUF

20378.

Rufpreis:
1 200 HUF

20379.

Rufpreis:
1 000 HUF

Tessedik Sámuel, Berzeviczy Gergely: A parasztok állapotáról Magyarországon. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20380.

Rufpreis:
1 400 HUF

A mai magyar szociálpolitika. Az 1939. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Közzéteszi Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc m. kir. t. t., belügyminiszer. Szerk.: Mártonffy Károly. A korszerű közszolgálat útja 10. Bp., 1939., M. Kir. Állami Nyomda. 1030 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, gyűrődésnyomokkal a borítón. Volt könyvtári példány.
20381.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF