David Carter: Butterflies and Moths in Britain and Europe. Designed by Roger Philips. London, 1982., Pan Book. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötés.
W. Baer: Die Chemie des praktischen Lebens. Zweiter Band. Leipzig, 1860, Otto Wigand. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kissé foltos lapokkal.
Állathatározó I-II. köt.: Szerk.: Móczár László. Bp., 1969, Tankönyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötések, az I. kötet kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, a II. kötet laza, kissé sérült kötéssel.
Szemtanú sorozat 5 kötete: Paul Whalley: Lepkék és pillangók, Az első emberek, Susanna Van Rose: Tűzhányók, David Burnie: A madár, Joe Cribb: A pénz. Bp.,1989-1994,Park. Kiadói egészvászon-kötések, és kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Dudich Endre - Loksa Imre: Állatrendszertan. Bp., 1969, Tankönyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
Nékám Lajos (szerk.) Corpus Iconum Morborum Cutaneorum. Auxilio 568 collaboratorum specialiter eruditorum, collegit et ededit Ludovicus Nékám. Cum 4566 illustrationibus. - A Budapesten tartott 1935. évi 9. Nemzetközi Bőrgyógyászati Kongresszus képanyaga. I-III. kötet. [Teljes.] Budapest, 1938. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat (Stephaneum ny.) [7]-175 + [1] p.; [2] + 464 p.; [2] + 465-928 p. Egyetlen magyar kiadás. A háromkötetes munka az 1935. évi, Budapesten tartott 9. Nemzetközi Bőrgyógyászati Kongresszus képanyagát adja közre. Az első kötetben a 4566 illusztrációhoz fűzött magyar nyelvű képleírások (az eredeti angol, francia, latin, német, olasz szövegeket Vámos László és Kovács Zsigmond fordította), a második és harmadik kötetben a képanyag, a zárókötet utolsó 61 oldala színesen nyomott. Valamennyi kötet címoldalán és első fedőborítóján régi tulajdonosi bélyegzés. A képkötetek fűzése enyhén meglazult. Poss.: Cseresnyés Kolos. [dr. Cseresnyés Kolos (1918-) tiszapüspöki községi orvos, filatélista.] Egységes, fűzött kiadói borítóban. Jó példány.
C. Capellmann: Pastoral-Medizin. Paderborn, 1914, Bonifacius. 17., átdolgozott és bővített kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőrkötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, címlapon intézményi bélyegzővel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.