Bücher: Naturwissenschaft, Medizin

Zahl der Lose: 72

20236.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Ranschburg Jenő: Jellem és jellemtelenség. A szerző, Ranschburg Jenő (1935-2011) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Az élet dolgai. Bp., 2002, Saxum, 206+2 p. Kiadói papírkötés.
20237.

Rufpreis:
4 000 HUF

20238.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

20239.

Rufpreis:
5 000 HUF

20240.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

20241.

Rufpreis:
4 000 HUF

20242.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kahn, Fritz:  Unser Geschlechtsleben. Ein Führer und Berater für jedermann. Zehnte Auflage mit 52 Abbildungen auf 32 Kunstdrucktafeln, darunter 14 farbiger Ganzseitbilder.  Zürich, (1937). Alber Müller Verlag (Buchdruckerei Keller & Co., Luzern). 397 + [3] p. + 18 t. (7 kétoldalas, 10 színes, utóbbiból 7 kétoldalas).  Fritz Kahn (1888-1968) német orvos, nőgyógyász szexológiai kézikönyve, a téma meghatározó műve. A munkához tartozó táblák remekül illusztrálják Fritz Kahn emberképét - a szerző a legtökéletesebben működő gépezetnek tekinti az emberi testet. Fritz Kahn művének illusztrációi egyben az infografika műfajának úttörői. A nemi életről, az impotenciáról, a nemi betegségekről kendőzetlen őszinteséggel nyilatkozó munkát a szerző szülőhazájában a nemzetiszocialista rezsim ellenszenvvel fogadta, a munka a könyvégetések jellemző tárgya volt.  Példányunk a munka 10. kiadásából származik.  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20243.

Rufpreis:
2 400 HUF

20244.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Révai Gábor: Beszélgetések a világról és a túlvilágról Müller Péterrel és Popper Péterrel. A szerző, Révai Gábor (1947-2020) író, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Az élet dolgai. Bp., 2008, Corvina. Kiadói papírkötés.
20245.

Rufpreis:
2 400 HUF

G. Donáth Blanka: Személyiségformáló kiscsoportmunka az iskolában. A szerző, G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1980, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20246.

Rufpreis:
2 400 HUF

20247.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF