Lisznyai Lajos - Polyák András: A Magyar Honvédség 5. Bocskai István Könnyű Lövészdandár története 1951-2004. + A Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár története II. 2004-2008. Debrecen, 2004-2009, MH 5. Bocskai István Könnyű Lövészdandár. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar Honvédség, katonaság témájú könyvek és kiadványok, össz. 9 db: Mucs Sándor: Flottillások. A Dunai Katonai Flottilla története 1945-1980.; "Budapest-Helyőrség" 1869-1997.; A 32. Budapest Őrezred.; Zrínyi Miklós Katonai Akadémia 1950-1975.; stb. Vegyes állapotban.
Margittai Gábor: Szamár-sziget szellemkatonái. A nagy háború eltitkolt halálmarsa. A szerző, Margittai Gábor (1973-) és a szerkesztő Major Anita által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. [Csabdi], 2014, Külső Magyarok. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Te vagy a tanu! Ukrajnától Auschwitzig. Nagybaczoni Nagy Vilmos. Szerk.: Pór Dezső és Zsadányi Oszkár. Bp.,(1947), Kossuth, 482+3 p.+12 (képtáblák) t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.
Palóczi Edgár: Báró Tóth Ferenc a Dardanellák megerősítője (1733-1793). Bp., 1916. Vörös Félhold Országos Bizottság. 2 + 1 t + 338 p. + 4 kih térkép. Kiadói kissé foltos egészvászon kötésben
Julier Ferenc: A búvárnaszád háború. Bp. 1940. Vietorisz. 52 l+ 2 lev. Kiadói papírborítóval, kis sérüléssel A könyv a szövetséges hajókaravánok elleni észak-atlanti tengeralattjáró-háborút mutatja be.
Peter McCarthy, Mike Syron: Panzerkrieg. A német páncéloshadosztályok története a II. világháborúban. Debrecen, 2009, Gold Book. Kiadói kartonált papírkötés, hátoldalon sérült.