Forgács Attila: Az evés lélektana. Pszi-Könyvek. Bp., 2004, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A kiadó leírásából: "Mi történt az utóbbi 25 évben? Megduplázódott az elhízottak aránya. Pedig soha korábban nem tapasztalt fogyókúrahullám söpört végig a világon. A fogyás szándéka még érthető is a tömeges elhízás esetén, na de miért hízunk, a fogyókúrák dacára? A tudatos fogyási szándék ellen - jóval erősebb - őstudattalan erők hatnak. Az éhségérzetet nem csupán az élettani éhségjelek, hanem bizonyos ősemóciók is kiváltják. Az ember eredeténél fogva gyűjtögető-eszegető lény, aki örömeit és bánatait egyaránt hajlamos elenni. A kövér ember éhes lelkének alagsorában ott élnek kiéhezett elődei, akik ősvágyak formájában irányítják evési szokását. Mi ez a titokzatos, kontrollálhatatlan őserő? Honnan ered? Mit kezdhetünk vele? Miért eszünk akkor is, ha nem vagyunk éhesek? Ilyen kérdésekre keresi a választ ez a könyv."
Dr. Jávorka Sándor - Dr. Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kisatlasza. Bp., 1972, Mezőgazdasági Kiadó. 5. kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
5 db könyv - Papp József: Magyarország védett területei; Barangolások a soproni erdőkben; A vácrátóti botanikus kert; A zirci arborétum; A szarvasi arborétum.
Propolisz. A méhészet egy értékes terméke. Tudományos kutatások és vélemények összetételével, sajátosságaival és gyógyászati használatával kapcsolatban. Ford.: Szabados A. Bukarest, 1982, Apimondia. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval.
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Ford.: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Bp., 1986, Múzsák, 303+(1) p. Az 1912-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötésben
Viotti, G. - Windischbauer, F.: Italienisch für Kellner, Köche und Hotelangestelle. München, 1961. Carl Gerber Verlag. 194 + [6] p. Első kiadás. Német-olasz gasztronómiai szótár és kifejezésgyűjtemény itáliai tartózkodásokhoz és munkavállaláshoz. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Az állami gazdaságok termelési ankétjai. 1958 Bábolna. Készült a bábolnai ankétok rövidített gyorsírói jegyzőkönyve alapján. [Bp.], 1959, FM. Állami Gazdaságok Főigazgatósága, 806 p. Kihajtható táblákkal. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben. Megjelent 2600 példányban.
Háztartási tanácsok Bukarest, 1963. Mezőgazdasági és Erdészeti Könyvkiadó (Întreprinderea Poligrafică Cluj). 564 + [4] p. Gasztronómiai és háztartási tanácsadónk eredetileg orosz nyelven, 1959-ben jelent meg, Moszkvában, a falusi és városi lakosok tájékoztatása céljából, több kiadásban, több millió példányban. A szakácskönyvként is funkcionáló munka a ház körüli teendők teljességét körvonalazza a ház / lakás beosztásától az udvar higiéniájáig, a gyermekneveléstől a konyhaművészetig, receptekig, a tartósítástól a szabás-varrás, a lakáson belüli növénytartástól a ház körüli kertészet kérdésköréig, oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Horváth 0. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Mária Hajková: Új szakácskönyv. Bratislava, 1968. Práca. Néhány fekete-fehér és színes fotóval illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötésben, néhány foltos lappal, jegyzetekkel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.