XVIII. sz. utolsó harmada Francisci Bárány: Idea Universi Iuris Hungarici. Kézzel írt latin nyelvű jogi könyv, 251+1 p.+60 sztl. lev. Korabeli egészbőr-kötésben, sérült, hiányos, kopott borítóval, a lapok szélein a szöveget nem érintő lapszéli sérülésekkel és lyukakkal, a címlap alján hiánnyal.