Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 471

Lengyel József: Trend Richárd vallomásai, avagy Ante, apud... ultra, trans. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 128 + [4] p. Első önálló kötetkiadás. Dedikált: ,,Atillának [sic!] szeretettel Lengyel József. 70. X. 29". Lengyel József kisregénye először 1965-ban jelent meg, a szerző ,,Mit bír az ember" című kötetében. (Lengyel József Összes művei, 2. kötet.) Aranyozott kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.
21134.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hergár Emil: Mah-jong szabály. Bp.,1997, Terebess. Az 1925-ös Fischbach K. kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
21135.

Rufpreis:
1 200 HUF

Lengyel József: Bécsi portyák. [Tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 191 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szilvinek, Attilának szeretettel Józsi bácsi. 70. XI. 22". (Lengyel József Összes művei, 1. kötet.) Kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.
21136.

Rufpreis:
2 400 HUF

Jallosics András: Ioannis Andreae Jallosics [...] Poematum libri sex. Praemisso carmine sollemnitati dedicationis metropolitanae basilicae Strigoniesis. [Pest], Pestini, 1856. Typis Iosephi Beimel et Basilii Kozma. XXII + [8] + 260 + [4] p. Jallosics András piarista kormánysegéd és főgimnáziumi igazgató latin nyelvű elégiái, ódái és más verses darabjai a XIX. század első feléből. A retorikatanárként munkálkodó szerző némelyik költeményét, így például a kötetünkben szereplő alkalmatosságra írt versét, melyet Eszterházy Pál főispáni beiktatására írt, korábban magyarul is közreadta. A címoldalon és a kötéstáblán régi tulajdonosi bélyegzés, a tartalomjegyzékben néhány aláhúzás. Korabeli kartonkötésben, az illusztrált, keretdíszes első kiadói borító az első kötéstáblára ragasztva. Jó példány.
21137.

Rufpreis:
2 400 HUF

Proceedings of the Second Convention of American Instructors of the Blind, held at the Indiana Institute for the Education of the Blind, Indianapolis, August 8th, 9th and 10th, 1871. (Liptay Pál gazdasági követ ajándékozási bejegyzésével) Indianapolis, 1871. Indianapolis Printing and Publishing House. 136 p. Kiadványunk az Amerikai Vakok Intézetei második kongresszusának jegyzőkönyve. A gyűlésre 1871. augusztus 8-10-e között került sor a középnyugati Indiana állam fővárosában, Indianapolisban. A nemzetközi sajtóérdeklődés kísérte gyűlésre számos amerikai szövetségi állam elküldte intézeti vezetőit. Dokumentumunk a gyűlések napirendjét közli, a viták leiratát, a távollevő intézetek nyílt leveleit, illetve határozathozatalait. A kötet érdekes bepillantást nyújt a XIX. század emberbaráti intézeteinek beszédmódjába és ünneplésrendjébe: valamennyi ülésszak imával kezdődik, beszédekkel, hozzászólásokkal és vitával folytatódik. A címoldalon Liptay Pál ajándékozási bejegyzése, valamint gyűjteményi bélyegzések. Liptay Pál (sz. 1845) gazdasági képviselő, sajtómunkatárs, hazai és nyugat-európai tanulmányok után több alkalommal a magyar ipari és kereskedelmi kamara képviselőjeként több világkiállításon képviselte a hazai ipar érdekeit, 1871-1872 során beutazta az Egyesült Államokat, vendége volt Ulysses S. Grant elnöknek, valamint az amerikai irodalom egyes íróinak; ajándékozási bejegyzéséből következően feltételezhetően tanúja volt a vakintézeti gyűlésnek is. Saját kezű, kissé későbbről keltezett ajándékozási bejegyzése kötetünk címoldalán: ,,Az orsz. Ipar egyesület könyvtárának Liptay Pál, New York, 1872. jan. 8". Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. Poss.: Országos Magyar Iparegyesület (gyűjteményi bélyegzés). Aranyozott gerincű, enyhén sérült korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen egykori katalóguscímke nyomaival. Jó példány, ritka.
21138.

Rufpreis:
2 400 HUF

Hatvany Lajos: Gyalu grófnő. (Igaz történet, régi időkből) [Bécs] (Wien), 1921. Pegazus Könyvkiadó (W. Hamburger). 78 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az utolsó nyomtatott oldalon az emigráns bécsi magyar kiadó könyvhirdetése. (Kis magyar könyvek. Harmadik füzet.) Fűzve, hiányos gerincű, színes, illusztrált, könyvtesttől elvált kiadói borítóban. Jó példány.
21139.

Rufpreis:
1 800 HUF

Illyés Gyula 90. (Számozott.) [Budapest], 1992. Magyar Bibliofil Társaság - Alföldi Nyomda. 54 + [6] p. Egyetlen kiadás. Összesen 500 példányban készült bibliofil kiadvány számozott példánya. Tervezte Szántó Tibor. Kolofon: ,,Ezt a könyvet Illyés Gyula, a huszadik század európai és magyar költészet egyik legnagyobb poétája születésének kilencvenedik évfordulójára jelentette meg [...] a Magyar Bibliofil Társaság. A költő, Csoóri Sándor, Domokos Mátyás, Juhász Ferenc, Keresztury Dezső, Cs. Szabó László, Weöres Sándor és Vértessy Sándor írásainak felhasználásával [...] szerkesztette Szántó Tibor. Ez a 159. számú példány." Fűzve, aranyozott, festett, préselt kiadói borítóban. Szép példány.
21140.

Rufpreis:
1 800 HUF

Toldy Ferenc irodalmi beszédei. I-II. köt. I. kötet: Gyász- és emlékbeszédek. 1833-1855. II. köt.: Emlék és vegyes beszédek.1834-1872. Bp., 1878, Ráth Mór, XI+430 p. 2. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
21141.

Rufpreis:
2 000 HUF

Juhász Ferenc: A halottak királya. [Eposz.] Budapest, (1971). Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda [Gyoma]). 1 t. (címkép) + 169 + [3] p. Folio. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Antoniewicz Rolandnak sok szeretettel Juhász Ferenc. 1975. március 10." Az előzékeken, a címoldalon, a belív több oldalán és a hátsó kötéstáblán tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Antoniewicz Roland József. [Antoniewicz Roland [1946-] lengyel-magyar-örmény identitású újságíró, író, színész, televíziós műsorszerkesztő, kommunista, később kommunistaellenes munkásságáról ismert grafikus, a Lengyel-Magyar Baráti Társaság egyik alapítója, a rendszerváltás előtt az ellenzéki magyar és lengyel filmes és művészvilág számos tagjához baráti szálak fűzték. 1989-1992 között ellentmondásos szerepekben feltűnt politikai szereplő, közéleti tevékenysége viták tárgya.] Aranyozott gerincű, kiadói egészvászon kötésben, illusztrált kiadói védőborítóban.
21142.

Rufpreis:
2 400 HUF

21143.

Rufpreis:
3 000 HUF

21144.

Rufpreis:
3 000 HUF

21145.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF