Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 471

21086.

Rufpreis:
1 600 HUF

21087.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

21088.

Rufpreis:
1 400 HUF

21089.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Heltai Jenő: Kis meséskönyv. Bp., 1911, Nyugat, ("Jókai"-ny.) Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső szennylap és előzéklap szakadt, laza, az elülső szennylapon ceruzás bejegyzésekkel.
21090.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ebers György: Homo sum. Regény. Ford.: Törs Kálmán. A műfordító, Törs Kálmán (1843-1892) író, hírlapíró és országgyűlési képviselő által DEDIKÁLT példány. "Az én kedves sógorasszonyomnak, Bródy Adolfnénak." Bp., 1978., Ráth Mór,VIII+406 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, körülvágott, laza fűzéssel.
21091.

Rufpreis:
2 000 HUF

21092.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Mano, Guy Lévis: La Source mobile. (Számozott.) (Paris, 1966). (GLM [ny. n.]) 64 + [4] p. Egyetlen kiadás. A szalonoki születésű francia tipográfus, könyvművész és műfordító Guy Lévis Mano (1904-1980) limitált példányszámban kiadott bibliofil idézet- és aforizmagyűjteménye. Számozott példányunk sorszáma: 724. A kötet két részre tagolódik: Le livre de dits ('Mondások könyve'), illetve Le Livre de proverbs ('Aforizmák könyve') címmel, előbbiben fontosnak tartott íróktól és költőktől találhatók idézetek, utóbbiak nemzetkarakterológiai jellegűek. A kötetet Guy Lévis Mano tervezte. Aranyozott kiadói maroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, kézzel mártott előzéklapokkal, az eredeti fedőborítók bekötve. Dekoratív, szép példány.
21093.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

21094.

Rufpreis:
1 400 HUF

21095.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

21096.

Rufpreis:
1 400 HUF

21097.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF