https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Architektur, Kunst

Zahl der Lose: 345

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Terdik Szilveszter: Petrasovszky Manó. Egy görögkatolikus festősors a 20. században. Collectanea Athanasiana. VI. Ars Sacra byzantino-carpathiensis, vol. 4. Nyíregyháza, 2022, Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola. 430 p. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
19670.

Terdik Szilveszter: Petrasovszky Manó. Egy görögkatolikus festősors a 20. században. Collectanea Athanasiana. VI. Ars Sacra byzantino-carpathiensis, vol. 4. Nyíregyháza, 2022, Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola. 430 p. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Gál Vilmos [szerk.]: Magyar Hungarian EXPO sikerek successes 1851-2021. Bp., 2022, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
19671.

Gál Vilmos [szerk.]: Magyar Hungarian EXPO sikerek successes 1851-2021. Bp., 2022, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Tóth Ferenc: Mű-Kincs-Tár. Művészeti közgyűjtemények Magyarországon, 1802-1906. Bp., 2017, Szépművészeti Múzeum. Megjelent 500 példányban. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
19672.

Tóth Ferenc: Mű-Kincs-Tár. Művészeti közgyűjtemények Magyarországon, 1802-1906. Bp., 2017, Szépművészeti Múzeum. Megjelent 500 példányban. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Karl Pallauf: Josef Floch. Leben und Werk. 1894-1977. [Oeuvre-Katalog.] Wien, 2000, Österreichischer Kunst- und Kulturverlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban./ In German language. With lot of pictures. Linen-binding, in paper cover.
1
19673.

Karl Pallauf: Josef Floch. Leben und Werk. 1894-1977. [Oeuvre-Katalog.] Wien, 2000, Österreichischer Kunst- und Kulturverlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban./ In German language. With lot of pictures. Linen-binding, in paper cover.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Dhruva Gorrick: Narasimha. The divine protector. The lost temples. Új Delhi, 2017, Thomson Press. Első kiadás. Megjelent 4000 példányban. Angol nyelven. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
1
19674.

Dhruva Gorrick: Narasimha. The divine protector. The lost temples. Új Delhi, 2017, Thomson Press. Első kiadás. Megjelent 4000 példányban. Angol nyelven. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
EUR
,
28,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Gordon Kerr: Art Nouveau. Indonézia, 2009, Pulteney, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Színes képekkel rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány az art nouveau stílusról.
1
19675.

Gordon Kerr: Art Nouveau. Indonézia, 2009, Pulteney, kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Színes képekkel rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány az art nouveau stílusról.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
EUR
,
21,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Volkmar Gantzhorn: Il tappeto Cristiano Orientale. Sviluppo iconografico e iconografico delle origini fino al diciottesimo secolo. Köln, 1991, Taschen. Olasz nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1
19676.

Volkmar Gantzhorn: Il tappeto Cristiano Orientale. Sviluppo iconografico e iconografico delle origini fino al diciottesimo secolo. Köln, 1991, Taschen. Olasz nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
8 000 HUF
21,68
EUR
,
25,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Hegyi György [Képzőművészeti album] :(Dedikált, Hegyi György aláírt számozott linóleummetszetével) Budapest, [2000]. Körmendi Galéria - Polgart Lap- és Könyvkiadó Kft. - Pauker Nyomdaipari Kft. 155 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Kohn Gáboréknak szeretettel Hegyi György. 2000 Purim". A dedikáció felett Hegyi Gyula aláírt, számozott linóleummetszete, sorszáma: 70/1000. Hegyi György (1922-2001) festőművész, üveg- és mozaikművész kétnyelvű képzőművészeti albuma. A festő- és mozaikművész Örkényi Strasser István szabadiskolájába járt, majd Jaschik Álmos és Reichenhal Ferenc tanítványa volt, sokszorosan kötődött a szentendrei művésztelephez. Első kiállítását 1946-ban Kolozsváron tartotta, ezt követően iratkozott be a Képzőművészeti Főiskolára, ahol Berény Róbert tanítványa volt. Mozaikmunkái sok egyéb mellett a Marczibányi téri Művelődési Ház, a Madách Színház, a tápiógyörgyei kultúrház, számos egyházi épület és a régi Pest Megyei Rendőrfőkapitányság falait díszítik, kültéri mozaikja díszíti az izraeli Givatayim-i Múzeum bejáratát, színes üvegmunkájával büszkélkedhet a Scheiber Sándor Gimnázium. Munkásságát Pataki Gábor és Matits Ferenc magyar és angol nyelvű tanulmányai méltatják, oldalszámozáson belül számos színes reprodukcióval. Színes, egész oldalas táblák a 41. oldaltól, képjegyzék a 93. oldaltól, a művész illusztrált életrajza a 101. oldaltól. Poss.: Kohn Gábor. [Kohn Gábor matematikatanár, a budapesti Anna Frank Gmnázium igazgatóhelyettese, a Scheiber Sándor Tanintézet igazgatója.] Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben.
1
19677.

Hegyi György [Képzőművészeti album] :(Dedikált, Hegyi György aláírt számozott linóleummetszetével) Budapest, [2000]. Körmendi Galéria - Polgart Lap- és Könyvkiadó Kft. - Pauker Nyomdaipari Kft. 155 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Kohn Gáboréknak szeretettel Hegyi György. 2000 Purim". A dedikáció felett Hegyi Gyula aláírt, számozott linóleummetszete, sorszáma: 70/1000. Hegyi György (1922-2001) festőművész, üveg- és mozaikművész kétnyelvű képzőművészeti albuma. A festő- és mozaikművész Örkényi Strasser István szabadiskolájába járt, majd Jaschik Álmos és Reichenhal Ferenc tanítványa volt, sokszorosan kötődött a szentendrei művésztelephez. Első kiállítását 1946-ban Kolozsváron tartotta, ezt követően iratkozott be a Képzőművészeti Főiskolára, ahol Berény Róbert tanítványa volt. Mozaikmunkái sok egyéb mellett a Marczibányi téri Művelődési Ház, a Madách Színház, a tápiógyörgyei kultúrház, számos egyházi épület és a régi Pest Megyei Rendőrfőkapitányság falait díszítik, kültéri mozaikja díszíti az izraeli Givatayim-i Múzeum bejáratát, színes üvegmunkájával büszkélkedhet a Scheiber Sándor Gimnázium. Munkásságát Pataki Gábor és Matits Ferenc magyar és angol nyelvű tanulmányai méltatják, oldalszámozáson belül számos színes reprodukcióval. Színes, egész oldalas táblák a 41. oldaltól, képjegyzék a 93. oldaltól, a művész illusztrált életrajza a 101. oldaltól. Poss.: Kohn Gábor. [Kohn Gábor matematikatanár, a budapesti Anna Frank Gmnázium igazgatóhelyettese, a Scheiber Sándor Tanintézet igazgatója.] Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Nyári Sándor: Brocky Károly festőművész élete és művei. 1807-1855. Budapest, 1910. Arany János-Társaság - Pallas Rt. ny. 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett színes címkép) + 156 + [2] p. + 18 t. (9 színes). Egyetlen kiadás. Életrajzi monográfia a temesvári születésű, Bécsben tanult, Angliában befutott magyar festőművészről. Brocky Károly (1807-1855) elsősorban az angol portréfestészet modorában készült portréiról ismert, valamint aktfestményeiről. Az 1840-es évektől Londonban élő művész számos angol híresség mellett megfestette továbbá Kmetty György és Mészáros Lázár szabadságharcos portréit, e műveit hazájának szánta. Festészetére Magyarországon az ezredéves ünnepségek idején figyeltek fel, kiállításainak egyik szervezője kötetünk szerzője, Nyári Sándor volt. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval, a kötet valamennyi táblája előtt hártyapapír, a színes, felragasztott nyomatok esetében a hártyapapírok feliratozottak. (A temesvári Arany János-Társaság kiadványai. VII. kötet.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
19678.

Nyári Sándor: Brocky Károly festőművész élete és művei. 1807-1855. Budapest, 1910. Arany János-Társaság - Pallas Rt. ny. 1 t. (feliratozott hártyapapírral védett színes címkép) + 156 + [2] p. + 18 t. (9 színes). Egyetlen kiadás. Életrajzi monográfia a temesvári születésű, Bécsben tanult, Angliában befutott magyar festőművészről. Brocky Károly (1807-1855) elsősorban az angol portréfestészet modorában készült portréiról ismert, valamint aktfestményeiről. Az 1840-es évektől Londonban élő művész számos angol híresség mellett megfestette továbbá Kmetty György és Mészáros Lázár szabadságharcos portréit, e műveit hazájának szánta. Festészetére Magyarországon az ezredéves ünnepségek idején figyeltek fel, kiállításainak egyik szervezője kötetünk szerzője, Nyári Sándor volt. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval, a kötet valamennyi táblája előtt hártyapapír, a színes, felragasztott nyomatok esetében a hártyapapírok feliratozottak. (A temesvári Arany János-Társaság kiadványai. VII. kötet.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
La sede central de Tabacalera. Dos edificios para la historia de Madrid. Szerk.: Helena Iglesias. H.n., 1986, Tabapress. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Spanyol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kiadói egészvászon tokban.
1
19679.

La sede central de Tabacalera. Dos edificios para la historia de Madrid. Szerk.: Helena Iglesias. H.n., 1986, Tabapress. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Spanyol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kiadói egészvászon tokban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Charles Diehl: Manuel d'art byzantin. Tome Prémier.  Benne Dr, Moravcsik Gyula (1892-1972) bizantinológus névbélyegzőjével. Paris, 1925, Auguste Picard, XV+480 p. Francia nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerinc hiányzik, de a könyvtest egyben van.
1
19680.

Charles Diehl: Manuel d'art byzantin. Tome Prémier. Benne Dr, Moravcsik Gyula (1892-1972) bizantinológus névbélyegzőjével. Paris, 1925, Auguste Picard, XV+480 p. Francia nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerinc hiányzik, de a könyvtest egyben van.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Dreams and Conflicts. The Dictatorship of the Viewer. 50th International Art Exhibition. La Biennale di Venezia. Venezia, 2006., Marsilio. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
1
19681.

Dreams and Conflicts. The Dictatorship of the Viewer. 50th International Art Exhibition. La Biennale di Venezia. Venezia, 2006., Marsilio. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse