Gessner, Albert: Das deutsche Miethaus. München, 1909, F. Bruckmann A.G., 2 sztl. lev.+ 145+(7) p. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói festett egészvászon-kötés, jó állapotban, a gerincen némi kopással.
1973 Fotóművészet, a Magyar Fotóművészek Szövetsége folyóirata, 73/1-4. sz. (Teljes évfolyam egy kötetben). Szerk.: Rozgonyi Iván. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval.
Tim Forrest: Antik porcelán és ezüst. Kor- és stílustörténeti képes útmutató. Ford.: Moskovszky Éva. (Bp., 1998), Panoráma-Medicina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Heirloom. An Introduction to Antiques. Edited by (szerk.): John Bly. London, 1993, Chancellor Press. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Teréz Gerszi: 17th-century Italian drawings in the Budapest Museum of Fine Arts. A complete catalogue. Bp., 2004, Szépművészeti Múzeum. Angol nyelven. 348 p. Képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
Teréz Gerszi: 17th-century Dutch and Flemish drawings in the Budapest Museum of Fine Arts. A complete catalogue. Bp., 2005, Szépművészeti Múzeum. Angol nyelven. 393 p. Képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
Andrási Gábor: Veszelszky Béla. Bp., é.n., Új Művészet Alapítvány. Magyar és angol nyelven. Veszelszky Béla műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Pudovkin, [Vszevolod Illarionovics]: A film technikája. Ford.: Dr. Székely György, Jenei Imre. Bolyai Könyvek. Bp., 1944, Bolyai Akadémia, 144 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Dr. Sikota Győző: Hollóházi kerámia. A szerző, Sikota Győző (1922-2011) keramikus, művészeti író által DEDIKÁLT példány. "Édesanyám emlékére- akinek segítségével írtam könyvemet - ..." Bp.,1961, Műszaki, 154+1 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva, egy lapon 'kerámiajegyekkel.' Kiadói kopott papírkötés. Megjelent 1600 példányban.