Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Beschreibung:

Mándi Nagy Endre: Kilenc országon keresztül. Európa legendái. I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1941. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 260 p. + 31 t. (kétoldalas); 114 + [2] p. + 11 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Mándi Nagy Endre fővárosi jegyző anekdotákkal és történelmi összefoglalókkal tarkított úti beszámolói Európában és a Mediterráneumban megtett, 1930-as évekbeli utazásairól. Az utazó a legnagyobb terjedelmet Olaszországnak szenteli, mellette az Angliát, Németországot, Franciaországot, Marokkót, Portugáliát és a Nyugat-Balkán országaiban tett út művelődési és életmódbeli, nemzetjellemtani benyomásait rögzíti. Aranyozott, sérült korabeli egészvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán halvány foltosság.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk