Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 370

Polczer Ágota: A hazai német alkalmi költészet a dinasztia dicséretére 1740-1790. Bp., 1930, Sárkány, 84 p. Kiadói papírkötés, sérült, kettészakadt, levált borítóval, de belül jó állapotban.
19692.

Rufpreis:
1 800 HUF

Századok és tanulságok I-IV. köt. I. köt.: Hegedűs Géza: A magántulajdon lázadása. Két isten árnyékában.;  II. köt.: Kemény G. Gábor: A népjog krónikása. Csehek és székelyek. Pesti kalmárok.;  III. köt.: Káldy Kristóf: Mátyás az igazságkereső. Kemény G. Gábor: Pártütő tudósok.;  IV. köt.: Kelemen János: Dózsa György. Bp.,(1945.),Anonymus, 1-16,17-32,33-48, 49-64 p. Kiadói papírkötések, szakadt, az egyik borító foltos, egy másik borító kissé foltos.
19693.

Rufpreis:
1 800 HUF

19694.

Rufpreis:
1 600 HUF

R. Kiss István: Radvánszky György eljegyzése br. Petróczy Erzsébettel. Írta és adattárral ellátta: - - -. Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából VI. köt. 1. sz. Bp., 1903, Athenaeum, 68 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, de belül jó állapotban.
19695.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gerics József: Legkorábbi gesta-szerkesztéseink keletkezésrendjének problémái. Értekezések a történeti tudományok Köréből. Új sorozat 22. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 600 példányban.
19696.

Rufpreis:
1 400 HUF

Fráter Jánosné: A Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Bizottságának működése 1854-1949 (A MTAK kiadványai 52.) Budapest, 1966, MTA. 63+6 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
19697.

Rufpreis:
1 200 HUF

19698.

Rufpreis:
1 400 HUF

Pfeiffer Miklós: Szt Imre tankönyve. Katolikus kultúra. A prágai Prohászka-kör kiadványai. Különlenyomat a "Világposság" 1930. 11-12. számából. Pozsony, 1930. 19p. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal.
19699.

Rufpreis:
1 400 HUF

19700.

Rufpreis:
1 000 HUF

A "Viharsarok" a bíróság előtt Féja Géza pere (A Budapesti Kir. Büntetőtörvényszék 1937 október 14-én tartott főtárgyalásának gyorsírói feljegyzések alapján készült teljes szövege) Előszó: Erdei Ferenc, Illyés Gyula, Veres Péter (Bp. 1937.) Márciusi Front. 47 l. Kiadói, kissé sérült papírborítóval, karton védőborítóval.
19701.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Ifj. Vayer Lajos: Magyar uralkodók. Officina Képeskönyvek 45/46. Bp., 1942, Officina, 30+2 p.+20 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány bejelöléssel, kissé foltos lapélekkel.
19702.

Rufpreis:
1 200 HUF

Vegyes könyvtétel, 2 db:   Mück Dorottya: Bossuet történelemszemlélete. Bp., 1944, (Athenaeum-ny.), 72+4 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel. Jacques-Bénigne Bossuet (1627-1704) francia katolikus püspök, teológus, író.;   Kornis Gyula: Dilthey történetelmélete. Bp., 1913,Franklin, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos, rossz állapotban.;
19703.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF