Pezenhoffer Antal: A magyar nemzet történelme. (A mohácsi vésztől napjainkig). A Katolikus Egyház és a Habsburg-ház történelmi szerepének védelme. Történelmi apologetika I. köt. (DEDIKÁLT). Pilisszentlélek, 1993, Béke és Igazság Pilisszentléleki Modell Alapítvány Út Igazság Élet Kiadója. Kiadói papírkötés. Dr. Szeifert Ferenc, a Béke és Igazság Pilisszentléleki Modell Alapítvány kuratóriumának elnöke, a könyv felelős kiadója által DEDIKÁLT példány:,,Szeretettel Dr. Habsburg Ottó díszpolgárrá avatásakor, Bp. 1994. febr. 13-án, Dr. Szeifert Ferenc".
Salgó László: Gyarmatpolitika Napóleontól De Gaulle-ig. A szerző,Salgó László (1921-1993) újságíró, történész, a Magyar Rádió főmunkatársa által Kolek Vera, a rádió riportere részére DEDIKÁLT példány! Benne Salgó László névjegykártyájával. Bp., 1977., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Hegyaljai Kiss Géza: Kossuth Lajos élete. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 127+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. + Kossuth Lajos: Magyarországért. Részletek Kossuth Lajos ,,Irataim az emigráczióból" c. munkájából. Nemzeti Könyvtár 103-104. sz. Bp., 1943, Stádium, 124+(2) p. A borító és a szövegrajzok Fáy Dezső munkái. Kiadói papírkötés.
Illyés Elemér: Erdély változása. Mítosz és valóság. München, 1975. Aurora Könyvek (Molnár József ny.) 359 + [1] p. Első kiadás. Az erdélyi születésű és neveltetésű Illyés Elemér (1919-1989) jogász, falukutató, történész a második világháború után a nyugati magyar emigráció tagja. Egykori szülőföldje iránti érdeklődése az 1970-es évek eleji hazalátogatása nyomán élénkül meg. A munka első része szubjektív útinapló, az ezt követő tanulmányok az erdélyi magyarság gazdasági, kulturális, szociológiai körülményeinek sokrétű leírásai. A munka később újabb magyar kiadásban, majd német és angol kiadásban is megjelent, Magyarországon a kötet ugyanakkor nem látott napvilágot. Kiadói egészvászon kötésben és színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
Márki Sándor: Ötszáz év története a felfedezések korától a munka századáig. 361 szövegképpel, 30 fekete, 3 színes műmelléklettel és 1 színes térképpel. Budapest, [1910 körül]. Athenaeum (ny.) 704 p. + 33 t. (3 színes, 3 kihajtható) + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben, a gerincen és az enyhén foltos első kötéstáblán az aranyozott címfelirat vörös címkén, alul kissé foltos lapszélekkel. Jó példány.