Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD

Beschreibung:

Balás-Piry, László von Die Ungarische Malerei des XIX. und XX. Jahrhunderts. (Mit 104 Tafels, davon 8 farbig.) Berlin, (1940). Genius Verlag (Druck bei Leipziger Verlagsdruckerei G. m. b. H. - Otto Regel G. m. b. H., Leipzig). 28 + [2] p. + 104 t. (8 színes). Folio. Egyetlen német kiadás. A biedermeier, a realista, a historizáló és a modernista magyar festészetet összefoglaló igényes monográfia két évvel később olasz és francia nyelven is megjelent. Egyes szürrealizmusba hajló avantgárd alkotók jelenléte a német kiadásban unikumnak számít 1940-ben, hiszen Németországban ekkoriban már az avantgárd elfajzott művészetnek minősült, beleértve a külföldi avantgárdot is. Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán alternatív, aranyozott felirattal: ,,Die Geschichte der ungarischen Malerei im neunzehnten und zwazwigsten Jahrhundert".

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk