Bücher: Religion

Zahl der Lose: 56

Szent Biblia, Pest, 1857. Heckenast Gusztáv kiadása (Károli Gáspár fordítása) sérült, vaknyomott egészvőr kötésben, kötéstábla félig elvált.
20466.

Rufpreis:
5 000 HUF

20467.

Rufpreis:
5 000 HUF

A katolikus hittérítés története. Szerkesztette Lévay Mihály. I-II. kötet. [Teljes.]  Budapest, [1937]. Franklin-Társulat (ny.) XV + [1] + 516 + 2 térkép (kihajtható); [4] + 563 + [1] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás.  Oldalszámozáson belül szövegközi és egész oldalas illusztrációkkal gazdagon díszített történelmi áttekintés az apostolok, az őskeresztények és az egyházatyák korától a középkoron át az újkori katolikus missziók koráig. A második kötet első 8 ívének alsó sarkán halvány folt.  Egységes, díszesen aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20468.

Rufpreis:
4 000 HUF

20469.

Rufpreis:
2 000 HUF

Hiányos XVII-XVIII. századi imádságos könyv 360p. eleje, vége, hiányzik. későbbi vászonkötésben,
20470.

Rufpreis:
3 000 HUF
14

[György János]:  Ismeretlen evangélium. A keresztyénség kitagadott Krisztusának hamisítatlan életéről és halálról.  Arad, 1914. Szerző - Zlinszky István és Társa ny. 119 + [1] p. Egyetlen kiadás.  György János unitárius teológus (1877-1929) rövid tanulmánya Krisztus felderítetlen éveinek nyomába ered, és azzal a feltételezéssel él, miszerint a nézete szerint csupán tanítói természettel bíró Jézus Indiában töltötte az Újszövetségben le nem írt éveit, ennek nyomán pedig egy buddhista jellegű Krisztus-képet és örökít meg.  Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Részben felvágatlan példány.
20471.

Rufpreis:
5 000 HUF

Közönséges isteni tiszteletre rendeltetett énekes könyv, mely Szent Dávid 'Sóltárinn kívül magábann foglal némely kiválogatott és a' helvétziai vallástételt követő négy szuperintendentzia által jóvá hagyott énekeket egynéhány imádságokkal egygyütt. Debrecezen, 1844., nyn., I-X, 11-544+48 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, aranyozott lapélekkel, fém kapoccsal, kopott borítóval.
20472.

Rufpreis:
5 000 HUF
14

20473.

Rufpreis:
2 400 HUF

Katolikus írók új magyar kalauza. Szerkesztette: Almásy József. Budapest, (1940). Ardói Irodalmi és Könyvkiadó Vállalat (Merkantil-ny.) 531 + [1] p. Egyetlen kiadás. A filozófiai-pszichológiai-társadalomtudományi-politikai fókuszú katolikus tanulmánygyűjtemény tartalmából: Kecskés Pál: Korunk bölcselete. - Erdey Ferenc: Az igazság birodalma és az ember. - Tiefenthaler József: A modern ember lelki életének problémái. - Marzcell Mihály: Család és nevelés. - Cavallier József: A keresztény szociális reform. - Sík Sándor: Irodalom és katolicizmus. - Szekfű Gyula: Magyar katolikus történetfelfogás. - Nyéki Kálmán: Vallás és faj. - Ibrányi Ferenc: Politika és erkölcs. - Almásy József: A magyar katolikus politika alapjai. - Katona Jenő: A Vatikán politikája. Takó 988. Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20474.

Rufpreis:
4 000 HUF

20475.

Rufpreis:
2 400 HUF

20476.

Rufpreis:
1 600 HUF

20477.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF