Jávorka Sándor-Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Függelék: Az Északi-Kárpátok virágai. Bp., 1972. Mezőgazdasági Kiadó. Ötödik, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Rapaics Raymund: A magyarság virágai. A virágkultusz története. Bp.,1932, M. Kir. Természettudományi Társulat, VIII+423 p.+ I-I-XVIII (4 színes) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Giovannini Rudolf - Szathmáry Rudolf: Gyógynövényeink. Bp., 1961, Mezőgazdasági. II. javított és bővített kiadás. Színes táblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
A magyar mezőgazdasági szakirodalom könyvészete (1831-1867). A magyar gazdasági szakirodalom könyvészete III. köt. Szerk.: S. Szabó Ferenc. Bp., 1956, Mezőgazdasági Múzeum, 659+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval. Megjelent 1100 példányban.
Király Elemér - Zsigmond Ferenc: Borkezelés. Károlyi Szövetkezeti Könyvtár 13. szám. Bp., 1944, Magyar Szövetkezeti Liga. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel.