Bücher: Gastronomie und Gärtnerei

Zahl der Lose: 64

Karinthy Frigyes - Gundel Károly: Vendéget látni, vendégnek lenni. Gundel Károly tanácsaival. (Budapest), (1933). Cserépfalvi (Athenaeum Rt. ny.) 74 p. Első kiadás. Karinthy Frigyes humoros vendéglátási esszéjét Gundel Károly szellemes tanácsai követik, a kötetet Gábor Éva szövegközti karikatúrái illusztrálják. A kiadó a kötetet ugyanabban az évben még két további kiadásban is megjelentette. Tezla 1710. Horváth 750. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, hátsó borító nélkül. Jó példány.
19928.

Rufpreis:
4 000 HUF

Csonti Szabó István, vitéz: A konyhakerti termények okszerű termesztése. 183 rajz és képpel. Budapest, 1944. ,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomda Rt. 300 + [2] p. + 34 t. (24 kétoldalas). Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti ábrával kísért szakmunka. Első kiadása 1935-ben jelent meg, példányunk a 4., javított és bővített kiadásból való. Az első két ív levelein halvány foltosság. BOEH VIII. 4240. Fűzve, kiadói borítóban.
19929.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ujváry Sándor: Konyhaművészet. Ujváry Sándor szakácskönyve.I.-II. Bp.,én., Országos Magyar Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam, 316 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a papírboríték leszakadt, hiányzik.
19930.

Rufpreis:
4 000 HUF

Buday Ella: Mit hogyan - mennyit főzzek? (Gyakorlati szakácskönyv a dolgozó nők részére.) [Budapest, 1949]. Faragó Imre ny. 176 p. Néhány oldal enyhén foltos, az utolsó ív leveleinek fűzése kissé meglazult. Horváth: 218. Kissé foltos kiadói félvászon kötésben.
19931.

Rufpreis:
4 000 HUF

19932.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ételkészítés kézikönyve. Budapest, 1965. MNHF Önálló Élelmezési Osztálya [ny. n.] 267 + [1] p. Belső terjesztésre szánt, limitált példányszámban készült szakmunka. A Magyar Néphadsereg Hadtápfőnöksége (MNHF) által kibocsátott szakácskönyv az ételkészítési eljárások ismertetése után döntően receptúrákat ismertet, tematikus bontásban, levesek, húsételek, hússal készült ételek, mártások, főzelékek, köretek, főtt tészták, saláták és kompótok, sülttészták és reggeli italok fejezeteiben. Kötetünk emlékezetes vonása, hogy valamennyi receptnél közli az étel átlagárát, kalóriaértékét, fehérje-, zsír- és szénhidrát-összetételeét, és az eljárás előtt röviden méltatja az adott étel előnyeit (olcsóság, kis munkaigény, tápláló vagy ünnepi jelleg). A 225. oldaltól a korábban közölt ételek vitamin- és nyomanyag-összetétele, táblázatos formában. Az első fedőborítón régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk sorszámozása kitöltetlen. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19933.

Rufpreis:
4 000 HUF
19

Arany György: Mit egyen a beteg ember. A beteg és az egészséges ember diétás étrendje. Schmid Pál bevezetésével. hn., én., Élet és Egészség. Kiadói kopott félvászon-kötés, az utolsó lapon jegyzettel.
19934.

Rufpreis:
2 000 HUF

19935.

Rufpreis:
4 000 HUF

Horváth Ilona: Háztartási tanácsadó. Szakácskönyv. Bp.,1955, MNDSZ. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
19936.

Rufpreis:
4 000 HUF

19937.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

19938.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Cukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Bp., 1983, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
19939.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF